PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 2 grudnia 2018

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”.

2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania jest udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od wtorku do piątku o godz. 18.00. Na Msze Święte roratne zapraszamy dzieci i zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów oraz do wykonania serduszek z dobrymi uczynkami.

3. W poniedziałek o 9.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji górników Kopalni Soli Inowrocław. Będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Barbary, Patronki Górników.

4. Wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin polecajmy opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna w środę o godz. 8.30 i 17.30. W czasie zimowym nie będzie adoracji i Mszy św. o 11.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. O 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do 15.45. Następnie nabożeństwo pierwszopiątkowe i Komunia św. wynagradzająca NSPJ. Spowiedź święta od 15.00 do 15.45. Przypominamy kandydatom do bierzmowania i dzieciom komunijnym o regularnej spowiedzi św.

6. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 7.00; 8.30; 10.30; 13.00. Od 12.00 do 13.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i przeżycie Godziny Łaski dla całego świata, która jest szczególnym darem od Niepokalanej. Po Mszy św. o 13.00 na plebanii spotkanie Matek Różańcowych.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 10.30 poświęcenie medalików i książeczek dzieciom komunijnym. Po Mszy św. zebranie rodziców dzieci komunijnych.

8. W biurze parafialnym można nabyć opłatki i świece wigilijne w cenie:mała-7zł; duża-13zł.

9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę zobowiązań inwestycyjnych.

10. W sklepach Intermarche i Pana Kranca przy ul. Kasprowicza oraz przy balaskach w kościele wystawione są kosze na produkty spożywcze i przemysłowe dla najbiedniejszych, najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za ofiarność!
11. Organizujemy tygodniowy pobyt dla dzieci i młodzieży w Murzasichlu koło Zakopanego w terminie 19-26.01.2019r. W programie kurs narciarski, zjazdy, zwiedzanie Zakopanego i okolicy oraz wędrówki dolinami. Koszt 750zł obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, przejazd autokarem, kurs narciarski, bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego i muzeów. Opłaty za zjazdy na stoku we własnym zakresie. Zapisy z wpłatą zaliczki 100zł w biurze parafialnym do 15.12.2018r.
12. Przypominamy o pielgrzymce na Maltę w dniach 3-10.06.2019r. Wylot z Poznania. Koszt: 3250zł + 120Euro. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 700zł. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.
13. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który można odebrać pod chórem.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariolę Pawlak i śp. Kazimierza Ochockiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.30. Wieczny odpoczynek…