PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1 marca 2020 roku

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Warto przytoczyć słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”.

2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową: Droga krzyżowa w piątek o 16.00 dla dzieci i o 17.30 dla wszystkich. Gorzkie żale w niedzielę o 17.30. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Rafał Pęchorzewski, wikariusz z Janikowa.

3. Za udział w Drodze krzyżowej, a także za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

4. Od dzisiejszej, I Niedzieli Wielkiego Postu ze względu na Gorzkie Żale Msza św. o 16.00 zostanie przesunięta na 16.30.

5. W dzisiejszą niedzielę przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek o 18.00. Obecność obowiązkowa.

7. Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. w czwartek od 18.30 do 20.00. Będziemy dziękować za dar Eucharystii i kapłaństwa.

9. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się dzisiaj o 15.00 w domu parafialnym. Przypominam, że warunkiem przystąpienia do małżeństwa jest ukończenie tego kursu.

10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od 15.00 do 16.15. W tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

11. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o 8.30, Natomiast nabożeństwo nowennowe przygotowujące do nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej archidiecezji po Mszy św. o 18.00. Od godziny 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

12. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłatę prac wykonywanych przy układaniu kostki brukowej przy kościele.

13. Dziękuję za ofiary na kwiaty i dekorację kościoła składane do skarbony pod chórem.

14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Paweł Buliński i Lech Buliński oraz śp. Grzegorz Chojecki, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek…