PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 marca 2022 roku

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych.

2. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

3. We wtorek o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania klas pierwszych ponadpodstawowych.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. od 10.30.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania o godz. 18.30 do 20.00 z okazją do spowiedzi św.

6. Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich pracujących na misjach i przesyłania SMS-ów na numer 72032 z treścią: MISJE.

7. W naszej parafii codziennie o 17.30 modlimy się w intencji pokoju w Ukrainie.

8. Zapraszamy wszystkich na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.30; natomiast dzieci o 15.30. Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.

9. Kurs przedmałżeński rozpoczynamy dzisiaj o 15.00 w salce kościoła – wejście od zakrystii.

10. Autokarowa pielgrzymka do Medjugorje odbędzie się w dniach 3-11.06.2022r. Zapisy w biurze parafialnym z wpłatą 500zł. Szczegóły w gablocie i na stronie parafii.

11. W trosce o wzrost naszej wiary, ks. Prałat Eugeniusz Jaworski wydał drugi tomik swoich kazań pt.: „Słowo Boga, to Słowo Naszego Ojca”. Można odebrać w przyszłą niedzielę pop Mszach św., składając dobrowolną ofiarę na opłatę druku.

12. Prosimy o zachowanie dystansu, dezynfekcję i maseczki oraz o właściwą kolejność przy komunii św. Przed ołtarzem rozdzielamy na rękę; w nawie bocznej – tradycyjnie.

13. W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. Zbieramy dary dla Ukrainy. Prosimy o bandaże, leki przeciwbólowe, przeciwbiegunkowe, uspokajające. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

14. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Ukrainę. Dziękuję Apostolstwu Różańcowemu i Radzie Parafialnej za kwestowanie. W Środę Popielcową zebraliśmy 10.600zł.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie śp. Marię Linke. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…