PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 lipca 2016

1. Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu − przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.
  2. W poniedziałek przypada święto Świętego Benedykta, opata i patrona Europy. Bracia Kapucyni z mogileńskiego klasztoru zapraszają na sumę odpustową o 18.00, którą odprawi Ks. Prałat Eugeniusz Jaworski.
  3. Środowe nabożeństwo nowennowe z racji 13. dnia miesiąca będzie tylko o 8.30 (nie będzie nowenny o 17.30). Po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję.
  4. W sobotę, 16 lipca przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel. Góra Karmel znana jest nam ze Starego Testamentu. Jest miejscem obrony wiary w jedynego Boga przez proroka Eliasza. W średniowieczu powstał na niej zakon karmelitański. Z tym dniem i z rodziną karmelitańską zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza. Matka Boża w objawieniach danych Szymonowi Stockowi, przełożonemu generalnemu karmelitów, obiecała noszącym szkaplerz ochronę przed ogniem piekielnym i innym niebezpieczeństwem. Niech będzie on zawsze znakiem naszej religijności i chrześcijańskiej tożsamości. Szkaplerz będzie można otrzymać w sobotę podczas Mszy św. o 8.00.
  5. 2 sierpnia 2016 r. wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Zalogowani przez chrzest”. Koszt pielgrzymki to 120 zł. Dostępne są formularze elektroniczny i papierowy. Prosimy o jak najszybsze zapisywanie się do 11 lipca. Szczegóły i formularz zgłoszeń na stronie www.klasztor.mogilno.com.pl
  6. Pozostało już tylko kilka wolnych miejsc na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w środę 10.08.2016r. Wyjazd o 6.00 sprzed kościoła w Mogilnie. O 18.30 będzie Msza św. na wałach. O 21.00 Apel Jasnogórski. Powrót około 2.00. Koszt: 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  7. Przy wyjściu z kościoła można odebrać nowy numer Przewodnika Katolickiego.
  8. Dziękuję za złożone dziś ofiary, które przeznaczamy na remont schodów i wykonanie nowych poręczy.
  9. W przyszłą niedzielę do puszek będziemy zbierać ofiary na zorganizowanie pobytu w Mogilnie dla młodzieży z Kazachstanu, która przybędzie na ŚDM w Krakowie.
  10. W piątek dzień imienin obchodzi ks. abp senior Henryk Muszyński. Natomiast we wtorek ks. Jacek świętuje swoje 40 urodziny. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  11. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Rolnikom życzymy dobrej pogody i owocnej pracy przy urodzajnych zbiorach.