PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 lipca 2020 roku

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech będzie to czas dobrego odpoczynku i radosnego dawania świadectwa wiary napotykanym ludziom.

2. W poniedziałek 13 lipca przypada kolejny dzień objawień fatimskich. Po różańcu przy grocie Matki Bożej o 17.30, procesja a następnie będzie Msza św. Proszę Rodzinę Różańcową o prowadzenie różańca; lektorów o niesienie figury.

3. W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

4. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Matka Boża objawiając się generałowi karmelitów Szymonowi Stockowi w 1251 roku obiecała, że każdy, kto będzie nosił szkaplerz do śmierci nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Podczas Mszy św. o 18.00 poświęcimy i nałożymy szkaplerze.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 19.00 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

6. Przypominamy o obowiązku zakładania maseczek podczas liturgii a także o tym, że najpierw do Komunii św. podchodzą przyjmujący na rękę a po nich ci, którzy pragną przyjmować tradycyjnie. Jeśli jest dwóch rozdzielających Komunię św., to przed ołtarzem kapłan rozdziela tylko na rękę, natomiast w bocznej nawie – tradycyjnie. Proszę o przestrzeganie powyższych zasad.

7. Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku są o 18.00 i 18.30.

8. Ks. Prałat Eugeniusz ze względu na swój podeszły wiek poszukuje religijnej, samotnej pani, najlepiej emerytki lub rencistki, która pomogłaby mu w prowadzeniu domu. Swoją prośbę potwierdza szczerą modlitwą w tej intencji.

9. Pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Małgorzatę Bartkowiak. Wieczny odpoczynek…

10. Prośmy Ducha Świętego, aby obdarzył nas darami mądrości, rady i umiejętności a wybranego dziś prezydenta męstwem i bojaźnią Bożą w sprawowaniu odpowiedzialnej funkcji w naszym państwie. Duchu Święty Boże – zmiłuj się nad nami!