Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 1 kwietnia 2024 r.

1. Przedłużamy radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa pośród nas. Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przypomina o tej prawdzie w kierowanym do nas słowie. Dziękujemy za ofiary, które przeznaczymy na katolickie uczelnie.
  2. Postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od 18.30 do 20.00.
  5. Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek po Mszy św. o 8.00.
  6. Chorych z Sakramentami św. odwiedzimy dopiero w pierwszą sobotę maja. W nagłych przypadkach prosimy o zgłoszenie.
  7. Egzamin przed bierzmowaniem będzie w piątek 05.04.2024. w salce przy plebanii MBNP – wejście przy windzie dla niepełnosprawnych. Kandydaci, których nazwiska zaczynają się na A-L przychodzą o godz. 18.30, natomiast Kandydaci, których nazwiska zaczynają się na Ł-Z o godz. 19.00. Sakrament bierzmowania będzie udzielony młodzieży w czwartek 11.04.2024r. o 18.00.
  8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od 15.00 do 16.00. W tym czasie adoracja.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 8.30.
  10. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Od Wielkiego Piątku trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie ją odprawiamy wraz z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia przed wieczorną Mszą Świętą.
  11. Serdeczne podziękowania kieruję do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękuję ks. Michałowi, służbie liturgicznej, lektorom świeckim, panom organistom, pani kościelnej, panu szafarzowi, chórkowi „Gloria”, radnym parafialnym, członkom Żywego Różańca, Stowarzyszeniu Rodzin „Alvira”, niosącym sztandar i baldachim oraz prowadzącym kapłana; kwestarzom i wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspomogli wykonanie świątecznej dekoracji m.in. firmie pogrzebowej pana Koniecznego. Przede wszystkim dziękuję pani Ewie Witkowskiej za projekt i wykonanie wspólnie z panią Marią Zielińską i radnymi parafialnymi pięknych dekoracji ciemnicy, grobu oraz kościoła i prezbiterium. Pani Janinie Łabuszyńskiej dziękuję za dbałość o czystość świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
    Dziękuję za pomoc w przyrządzeniu świątecznych potraw panom Ireneuszowi Kończalowi oraz Sławomirowi Kusiowi.
    Zakładowi ślusarskiemu pana Kotlarka dziękuję za szybkie wykonanie nowej poręczy przy podjeździe dla niepełnosprawnych w miejsce poprzedniej, nierzetelnie wykonanej przez inną firmę.
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Bożej łaski: pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
  13. Zmarł śp. Tomasz Jagodziński, którego pogrzeb będzie w sobotę o 11.00. Wieczny odpoczynek.

Mogilno, 1.04.2024r.