Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – 10 kwietnia 2023 r.

1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt.
  2. W dzisiejszy Wielkanocny Poniedziałek przypada 13. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy miłosierdziu Bożemu wszystkich, którzy wówczas zginęli.
  3. Dziś składanymi w kościołach podczas wszystkich Mszy Świętych ofiarami wspieramy uczelnie i szkoły katolickie oraz wydziały teologiczne w Polsce.
  4. Nowenna do MBNP będzie w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.
  5. W czwartek przypada 83 rocznica Zbrodni Katyńskiej. Z tej okazji w środę zapraszamy na uroczystości, które odbędą się na cmentarzu w Mogilnie, przy pomniku Ofiar Katynia o 10.30. Szczegóły na plakacie.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  7. Koło Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  8. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przygotowaniem do tej niedzieli jest nowenna z odmawianą Koronką do miłosierdzia Bożego codziennie przed wieczorną Mszą św.
  10. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
  11. Słowa serdecznego podziękowania kieruję ku wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę. Dziękuję ks. Michałowi, służbie liturgicznej, lektorom świeckim, panom organistom, pani kościelnej, panu szafarzowi, chórkowi „Gloria”, radnym parafialnym, członkom Żywego Różańca, kwestarzom i wszystkim, którzy swoimi ofiarami wspomogli wykonanie świątecznej dekoracji m.in. firmie pogrzebowej pana Koniecznego oraz ofiarodawcom paschału, świec i świeczników. Przede wszystkim dziękuję pani Ewie Witkowskiej za projekt i wykonanie wspólnie z panią Marią Zielińską, radnymi parafialnymi i wolontariuszami pięknych dekoracji ciemnicy, grobu i prezbiterium. Paniom Janinie Łabuszyńskiej i Zofii Owczarzak dziękuję za dbałość o czystość świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.
  12. Parafia MBNP w Mogilnie zaprasza na autokarową pielgrzymkę do sanktuariów we Francji w terminie 08-17.07.2023. Koszt to 3880 PLN i 130 Euro. Zapisy w biurze parafii. Pierwsza rata w wysokości 900 zł płatna wraz ze zgłoszeniem. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

Mogilno, 10.04.2023r.