PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – 6 sierpnia 2017

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy.
  2. Wczoraj na Jasną Górę weszli piesi pielgrzymi Pielgrzymki Archidiecezjalnej. Gratulujemy wytrwałości i dziękujemy za modlitwy w drodze zanoszone w intencjach naszej parafii i naszych rodzin.
  3. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30.
  4. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę dnia 8.09.2016r. (piątek). Wyjazd z Mogilna o 4.00. Program obejmuje również nawiedzenie dwóch sanktuariów: Matki Bożej Gidelskiej oraz Matki Bożej Leśniowskiej – Patronki Rodzin, gdzie będzie Msza św. Około 16.00 będziemy na Jasnej Górze. Po Apelu Jasnogórskim o 21.00 wyruszymy w drogę powrotną. W Mogilnie będziemy około 2.00. W Leśniowie przewidziany jest wspólny obiad o 13.00. Koszt przejazdu wraz z posiłkiem: 90 zł. Zapisy z wpłatą w biurze parafialnym do 25.08.2016r.
  5. Przypominam, że do dnia dzisiejszego przyjmujemy podpisane książeczki konkursu niedzielnego dla dzieci. Rozwiązanie konkursu nastąpi podczas Mszy św. na rozpoczęcie roku szkolnego.
  6. Rodzina Katyńska wspólnie z naszymi parafiami organizuje wyjazd do Warszawy na centralne uroczystości 78.rocznicy agresji wojsk sowieckich na Polskę. Wyjazd 17 września 2017 roku o godz. 4.00 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie. W Katedrze Polowej będzie Msza św. a przed Pomnikiem Wagon – uroczystości państwowe. Koszt – 95 zł; (przejazd, ciepły posiłek – obiad, parkingi i ubezpieczenie; koszt nie obejmuje biletów do muzeów i innych miejsc). Zapisy (z podaniem PESEL-u, adresu i nru telefonu) w biurze parafialnym do końca sierpnia.
  7. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz rolnikom życzymy dobrej pogody!
  8. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Teresa Bekanowska i Henryk Kuciński. Wieczny odpoczynek…