SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 lipca 2021 roku

1. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

2. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Znajdźmy też czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i o 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 spowiedź św.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu – 19.00-20.00. W tym czasie spowiedź św.

5. W piątek po Mszy św. o 8.00 Róża Różańcowa zaprasza do wspólnej modlitwy.

6. Proszę o przestrzeganie kolejności w przyjmowaniu Komunii św. oraz zakładanie maseczek.

7. W niedzielę 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

8. W najbliższą środę z Gniezna wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Polecamy modlitwie pielgrzymiej parafię i nasze rodziny. Z tej okazji organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w dniu wejścia pieszych pielgrzymów – 5.08.2021r. (czwartek). Wyjazd sprzed kościoła o 5.30. Powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt: 60 zł. Zapisy z wpłatą w biurze parafialnym. Istnieje możliwość powrotu autokarem dla pieszych pielgrzymów.

9. Ksiądz Prałat Eugeniusz Jaworski kierując się tym, że słowo wypowiedziane trwa krótko, zaś słowo napisane długo, wydał tomik homilii pt. „Bóg mówi ustami swego sługi”. Są to homilie wygłoszone w kościele MBNP w Mogilnie. Można je nabyć w przyszłą sobotę po Mszy św. o 18.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o 12.00 w zakrystii lub w ciągu tygodnia w domu Ks. Prałata. Odbierając tomik można złożyć dobrowolną ofiarę na opłacenie druku.

10. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą ofiarność.