SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 lutego 2017

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania
    i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
  2. W poniedziałek próba chóru Immaculata po Mszy św. o 18.00 w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego śpiewu.
  3. We wtorek po Mszy św. o 18.00 na plebanii odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Rodzin naszych parafii.
  4. W środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Symbolem władzy Piotrowej stała się bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto jest okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka.
    Nowenna do MBNP w łączności z wymieniankami o 8.30 i 17.30. Biblioteka parafialna czynna w środę od 9.00 do 10.00. Zapraszamy do korzystania z księgozbioru o tematyce religijnej.
  5. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych o 18.00 w kościele.
  6. W piątek po Mszy św. o 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi św. i I Komunii św.
  7. W sobotę od 14.00 do 17,00 w Hali Sportowej w Mogilnie odbędzie się Bal Karnawałowy dla dzieci w strojach balowych. Zapraszamy wszystkich chętnych.
  8. Dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne w wysokości 1970,-
  9. Mamy okazję nabycia dla naszej parafii organów piszczałkowych. Koszt zakupu, demontażu w poprzednim kościele i transportu mieści się w 35000zł. Kolejne 100 000zł, to koszt renowacji i montażu. Posiadanie instrumentu, który ma 28 głosów pozwala także na wykorzystanie go do organizowania koncertów. Dziękujemy dotychczasowym darczyńcom: Firmie Budowlanej pana Pawła Sieleckiego oraz Firmie Projektowej LOGIN pana Alberta Goździckiego oraz panom organistom. Liczymy na kolejnych dobroczyńców, których prosimy o zgłaszanie się do biura parafialnego lub do panów organistów. Można także dokonywać wpłat na konto parafialne podane na plakacie. W przyszłą niedzielę po Mszach św. członkowie choru Immaculata będą zbierać ofiary do puszek na ten cel.
  10. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który można odebrać pod chórem.
  11. W minionym tygodniu odeszła do Wieczności śp. Teresa Bubak. Wieczny odpoczynek…