ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 27 grudnia 2015

1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Wszystkich zapraszamy dziś o godz. 17.30 na koncert kolęd w wykonaniu Pana Organisty Szymona Czerwca.
  2. Z racji rozpoczynających się wizyt duszpasterskich w naszej parafii, nie będzie w dni powszednie Mszy św. wieczornych. Msza św. koncelebrowana będzie codziennie o 8.00.
  3. W środę Święto Patrona będzie obchodził Ksiądz Prałat Eugeniusz Jaworski. Życzymy wielu łask od Pana Boga i zdrowia przez wstawiennictwo MBNP. Będziemy się oto modlić podczas Mszy św. o 8.00 i 18.00. Nowenna Do MBNP o 8.30 i 17.30.
  4. W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W ostatni dzień roku, w czwartek, 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 18.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum
  5. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest tzw. świętem nakazanym, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii według porządku niedzielnego.
  6. Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia zapraszamy pół godziny przed poranną Mszą Świętą na różaniec fatimski. Od 9.00 udamy się św. do chorych z sakramentami św.
  8. Rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z wami pragniemy się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami. (Zamieściliśmy go również na naszej parafialnej stronie internetowej).
  9. W dniach oktawy i całego okresu Bożego Narodzenia zachęcamy do śpiewania kolęd
    w rodzinnym czy przyjacielskim gronie. I życzmy sobie, by Pan Jezus rodził się w naszych sercach, przemieniał je i obdarzał nas wieloma łaskami. Przypominam dzieciom, biorącym udział w Roratach o dostarczenie do jutra wypełnionych i podpisanych plansz „Drzewo życia”. Rozwiązanie konkursu adwentowego będzie 6 stycznia 2016r.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali świąteczny wystrój kościoła oraz przyczynili się do uświetnienia liturgicznego przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego i błogosławionego czasu Narodzenia Pańskiego. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.
  12. Z naszej parafii do Wieczności odeszli:
    + Stefania Kusz – pogrzeb w poniedziałek o 11.00;
    + Jerzy Szafranek – pogrzeb we wtorek o 11.00;
    + Feliks Kasprzak – pogrzeb w środę o 11.00. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 27.12.2015r.