Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1. Dzisiejsze święto przynagla do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną o godz. 17.30.
  3. Nowy Rok rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowym Dniem Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę bez Mszy o godz. 16.30.
  4. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Porządek odwiedzin jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz na parafialnej stronie internetowej. Pamiętajmy o przygotowaniu krzyża, świec i wody święconej, którą można zabrać z naczynia pod chórem. W dni powszednie odprawiane są Msze św. w intencjach mieszkańców odwiedzanych w danym tygodniu.
  5. W styczniu w środy nie będzie adoracji i Mszy św. o 11.00 oraz adoracji w czwartki o 18.30. Natomiast poranne Msze św. w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki będą o 7.00. Biuro parafialne będzie czynne tylko w środy i piątki od 9.00 do 10.00.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od 14.00 do 15.00 okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Przypominamy kandydatom do bierzmowania i dzieciom komunijnym o comiesięcznej spowiedzi św. Natomiast w pierwszą sobotę wspólny różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP o 8.30. Zgodnie z zapowiedzią w styczniu nie będzie odwiedzin chorych.
  7. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego; nie będzie Mszy św. o 16.30. Na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. Ministranci przed każdą Mszą św. w kruchcie kościoła będą rozprowadzać kredę i kadzidło. Taca przeznaczona jest na pomoc dla polskich misjonarzy. O 10.00 zapraszamy dzieci na wspólne śpiewanie kolęd, podczas którego nastąpi rozwiązanie konkursu adwentowego. Podpisane plansze roratne proszę przynieść do środy do zakrystii. Na mszy św. o godz. 10:30 wystąpią „Kolędnicy misyjni”, po mszy będą zbierać ofiary dla dzieci w Kolumbii.
  8. Orszak Trzech Króli wyruszy z rynku 6 stycznia o godz. 15:00; przejście do klasztoru i wspólne kolędowanie.
  9. W przyszłą niedzielę Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.
  10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć zespół góralski „Jedla”, który wykona dla nas kolędy podczas Mszy św. o 10.30 i 12.00 oraz podczas krótkiego koncertu po tych Mszach św. Ofiary zbierane w kruchcie przeznaczone będą na organizację występu.
  11. Księdzu Prałatowi Eugeniuszowi Jaworskiemu z okazji wczorajszych imienin życzymy pełnej Bożej radości i zdrowia.
  12. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności śp. Grażyna Bublewicz, śp. Włodzimierz Brauer, którego pogrzeb będzie 3.01.2024r o 11.00; śp. Maria Okoniewska, której pogrzeb będzie 3.02.2024r. O 11.00. Wieczny odpoczynek …

Mogilno, 31.12.2023r.