ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 8 stycznia 2017

1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Dyrektor i Rada Pedagogiczna Przedszkola nr 3 w Mogilnie zaprasza dziś o 14.00 do naszego kościoła na wspólne kolędowanie przy żłóbku z towarzyszeniem parafialnego zespołu „Gloria”. Przyszłych przedszkolaków Przedszkole nr 3 zaprasza na spotkanie adaptacyjne – bal karnawałowy, który będzie 14.01.2017r. o 10.00 w przedszkolu przy ul. Konopnickiej 15a.
  3. Dziękuję za ofiary składane dziś na tacę, które przeznaczymy na pokrycie zobowiązań finansowych za rozpoczęte inwestycje w naszym kościele.
  4. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Niech będzie ona okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się, zbliżenia i rozmowy o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Skorzystajmy z tego wyjątkowego daru. Ofiary składane przy okazji kolędy, za które serdecznie dziękujemy, przeznaczone są w jednej części na pokrycie zobowiązań wobec Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, w części na cele parafialne oraz dla odwiedzającego kapłana.
  5. Msze św. w tym tygodniu będą codziennie o 8.00 i 18.00. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30.
  6. Kolędnicy misyjni dziękują za ofiary składane w Uroczystość Trzech Króli w wysokości 747,91 zł przeznaczone dla dzieci z Tajlandii.
  7. Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który będzie w kościele we Wszedniu w najbliższą sobotę 14.01.2017r. o 18.00. Informacje w gablocie.
  8. W przyszłą niedzielę, 15 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  9. Zmarła nasza parafianka śp. Stanisława Michalak. Pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek…