Święto Przemienienia Pańskiego – 6 sierpnia 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  2. W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z pielgrzymującymi na Jasną Górę. Dziękujemy pielgrzymom z grupy Brązowej z naszego klasztoru, którzy wraz z naszym wikariuszem ks. Michałem zanieśli do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie sprawy naszych rodzin i osobiste.
  3. W środę zapraszamy na wspólną modlitwę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30. Biblioteka parafialna czynna od 9.00 do 10.00.
  4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.
  5. W piątek członkowie Róż Różańcowych zapraszają na wspólną modlitwę o 8.30.
  6. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą sierpnia. Tradycyjnie w tę niedzielę ofiarami wspieramy prace remontowo – inwestycyjne. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary na spłatę należności za nowe drzwi do naszej świątyni. Proszę Róże Różańcowe i członków Rad Parafialnych o przeprowadzenie zbiórki.
  7. Dziękuję za ofiary składane indywidualnie lub na konto parafialne, które przeznaczamy na uregulowanie należności za drzwi. Szczególne podziękowania składam emerytom i seniorom, którzy z niezwykłą ofiarnością wspomagają naszą parafię. Bóg zapłać!
  8. Dziękuję panu Pawłowi Szczepaniakowi za prace murarskie przy wyrównaniu posadzki i cokolików w naszym kościele. Dziękuję także tym, którzy w różny sposób pomagają w funkcjonowaniu naszej wspólnoty parafialnej.
  9. Dziękuję pielgrzymom, którzy byli w Lourdes za ufundowanie dla naszej parafii 2 stuł z wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Różę Politowską. W poniedziałek o 13.00 będzie pogrzeb śp. Romana Piechockiego. Wieczny odpoczynek…

Mogilno, 6.08.2023r.