Święto Świętej Rodziny – 31.12.2017r.

1. Obchodzimy dziś Święto Świętej Rodziny, która jest dla nas wzorem miłości rodzinnej. Módlmy się za wszystkie rodziny naszej parafii, aby na wzór Jezusa, Maryi i Józefa były napełnione Duchem Świętym.
  2. Dziś ostatni dzień roku. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo kończące rok o 17.00.
  3. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. Od wtorku w styczniu poranne Msze św. będą o 7.00.
  5. We wtorek nie będzie wspólnie odmawianego różańca. Zachęcamy Matki Różańcowe do wtorkowego odmawiania dodatkowej modlitwy w swoich domach.
  6. W środę nowenna do MBNP o 7.30 i 17.30. Bóg zapłać za osobiste modlitwy i składane z tej okazji ofiary do skarbony.
  7. W piątek nie będzie spowiedzi o 15.00. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w sobotę i w niedzielę przed Mszą św.
  8. W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.45.
  9. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Przed Mszą św. rozprowadzane będą kreda i kadzidło, które będą poświęcane podczas każdej Mszy św. Naznaczymy poświęconą kredą drzwi naszych domów pisząc C+M+B i rok 2018, w którym potwierdzać będziemy naszym życiem przyjęcie Pana Jezusa jako Pana w naszych rodzinach. Msze św. jak w niedzielę.
  10. W sobotę, która jest pierwszą sobotą miesiąca zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i adorację od 7.45 do 8.30. Podczas Mszy św. o 10.30 wystąpią kolędnicy misyjni a po Mszy św. dzieci z Ogniska Misyjnego zbierać będą ofiary dla dzieci z Syrii i Libanu.
  11. Stowarzyszenie Rodzin „Alvira” zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego „Ponad chmurami” o 16.00. Po koncercie zbierane będą ofiary na organizację koncertu.
  12. Przyszła niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie będziemy śpiewać kolędy i pozostawimy świąteczny wystrój kościoła do Uroczystości Ofiarowania Pańskiego.
  13. W przyszłą niedzielę Dyrektor, grono pedagogiczne i dzieci z Przedszkola nr 3 w Mogilnie zapraszają do naszego kościoła do udziału w świątecznym kolędowaniu z wszystkimi przedszkolakami o 15.00.
  14. Od wtorku rozpoczynamy duszpasterskie odwiedziny tzw. kolędę. W dni powszednie rozpoczynamy o 14.30; w niedziele o 14.00 a w soboty o 10.00. Tradycyjnie ministranci przed przybyciem kapłana będą pytać się, czy domownicy chcą przyjąć księdza i zaśpiewają kolędę. Przyjęcie kapłana jest potwierdzeniem naszej przynależności do wspólnoty parafialnej; czasem wspólnej modlitwy oraz wyrazem zatroskania o sprawy wspólnoty. Dobrowolne ofiary składane z okazji kolędy w jednej części przeznaczone będą na zobowiązania wobec diecezji, w jednej na cele parafialne i pozostałe dla odwiedzającego kapłana.
  15. Księdzu Seniorowi Prałatowi Eugeniuszowi Jaworskiemu z okazji Święta Patrona życzymy błogosławieństwa Bożego, natchnień Ducha Świętego, pokoju serca podczas sprawowanych Eucharystii oraz szczególnej opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  16. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Sobieckiego.Wieczny odpoczynek…