SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 lutego 2017

1. Czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.
  2. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada Święto Cyryla i Metodego, które jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.
  3. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył,
    i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
  4. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Zachęcamy do składania pisemnych podziękowań i próśb. Bóg zapłać za składane z tej okazji ofiary.
  5. W piątek o 18.00 zapraszamy uczniów klas II gimnazjalnych wraz z rodzicami i opiekunami w związku z przygotowaniem do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
  6. W piątek po wieczornej Mszy św. na plebanii odbędzie się zebranie lektorów świeckich.
  7. Dziękuję Władzom Miasta i Gminy Mogilno, Firmie Pana Jarosława Koniecznego oraz anonimowym ofiarodawcom za pomoc w organizacji zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w Murzasichlu.
  8. Dziękuję radnym parafialnym oraz wolontariuszom za rozebranie świątecznej dekoracji w naszym kościele.
  9. W sobotę 25.02.2017r. na Hali Sportowej w Mogilnie organizujemy Bal Karnawałowy dla dzieci. Zapraszamy wszystkich w strojach karnawałowych w godzinach od 14.00 do 17.00. Osoby oraz firmy, które chciałyby pomóc w organizacji zabawy proszone są o kontakt z ks. proboszczem.
  10. U progu drugiego semestru nauki szkolnej życzymy dzieciom i młodzieży sukcesów w rozwoju intelektualnym i duchowym a nauczycielom i rodzicom sił oraz zadowolenia z pracy wychowawczej.
  11. W przyszłą niedzielę o 16.00 w świetlicy w Dąbrowie odbędzie się koncert Joanny Mioduchowskiej, która wykonuje poezję śpiewaną.
  12. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności śp. Witalisa Zbytniewska i Sylwester Kasprowicz. Wieczny odpoczynek…