SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 9 maja 2021 roku

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień.

2. Przez cały maj codziennie o godz. 18.30 a w środy i niedziele o 17.30 nabożeństwo majowe zakończone apelem jasnogórskim.

3. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni krzyżowe – Dni Modlitw o Dobre Urodzaje i za Kraje Głodujące.

4. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30 z nabożeństwem majowym. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

5. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. O 17.30 różaniec fatimski przy grocie Matki Bożej i procesja wokół kościoła z litanią loretańską a następnie Msza św. Na różaniec i procesję zabierzmy ze sobą świece.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 19.00 do 20.00. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii św. i wielkanocnej spowiedzi.

7. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9. W niedzielę 30 maja dzieci z naszej parafii będą przeżywać dzień I Komunii św. Msze św. z udzieleniem Sakramentu Eucharystii będą o 10.00 i 12.00. W związku z ograniczeniami ilości osób uczestniczących w liturgii proszę wiernych o uczestniczenie tego dnia w niedzielnej Eucharystii podczas pozostałych godzin. Za zmiany i utrudnienia przepraszamy.

10. Proszę o przestrzeganie dystansu 1,5m i kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Najpierw podchodzą przyjmujący na rękę. Jeśli jest dwóch rozdzielających, przed ołtarzem kapłan rozdziela na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie. Do kościoła mogą wejść 74 osoby. Pozostali stojący przed kościołem proszeni są o zachowanie dystansu min. 1.5 metra.

11. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza chętnych na „ROWEROWE MAJOWE”. W najbliższy piątek pojedziemy do Lubieszewa, gdzie odprawimy nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej. Wyjazd o godz. 18.15 sprzed naszego kościoła. Nabożeństwo odbędzie się o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich; dorosłych i dzieci a w szczególności całe rodziny. Szczegóły na facebook’owym profilu stowarzyszenia.

12. Od 13 maja do 5 lipca 2021r. organizatorzy portalu internetowego „Teobańkologia” zapraszają do odmawiania Nowenny Pompejańskiej za księży i biskupów o miłość do Eucharystii. Szczegóły na www.teobankologia.pl i w gablocie.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Bożena Stańska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych.