SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 1 maja 2016

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.
    Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 17.30.
    Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 17.30. Zaraz po zakończonym nabożeństwie będzie Msza św. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy.
  2. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych modlitwach i przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. Zachęcam do wywieszenia biało-czerwonej flagi na naszych domach.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o 12.00. Spowiedź św. od 11.00 do 12.00. Nowenna o 17.30 będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadającego w tym dniu wspomnienia Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
    W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
    W piątek okazja do spowiedzi św. od 15.00. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św.
    W sobotę od 9.00 odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą, W sobotę przed poranną Mszą Świętą − różaniec fatimski.
  5. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi św. i I Komunii św. będą miały próbę w czwartek o 16.30. Pierwsza Spowiedź św. dla nich będzie w sobotę 7.05.2016r. o 10.00.
  6. Firma Opto-Marzenie przeprowadzi bezpłatne badanie wzroku w przychodni „Rodzina” przy ulicy 900-lecia 37 w dniu 18.05.2016r. w godzinach od 15.00 do 17.00. Szczegóły na plakacie.
  7. Dziękuję za zebrane ubiegłej niedzieli ofiary na tacę w wysokości 2750 zł., które będą przeznaczone na dokończenie remontu schodów wejściowych do kościoła. Prace rozpoczną się na początku maja. Kolejna składka budowlana będzie w niedzielę 15 maja.
  8. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszy św. przed kościołem zbierane będą ofiary na pomoc humanitarną dla Ukrainy.