SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 21 maja 2017

1. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o 18.00.
  2. Od poniedziałku przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  3. W poniedziałek o 15.00 w Godzinie Miłosierdzia Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. ekspiacyjna za zgorszenie przez wstawiennictwo św. Rity. Kolejne Msze św. będą 29 maja i 5 czerwca o 15.00.
  4. Po Mszy św. o 18.00 sprzątanie kościoła przed uroczystością pierwszokomunijną.
  5. W środę 24 maja, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki wiernych podczas Nowenny i majowego o 17.30 dokona się uroczyste przyrzeczenie modlitwy za kapłanów podejmowanej przez osoby, które widząc trudności jakie stają przed kapłanami we współczesnych czasach, chcą otoczyć opieką duchową księży pracujących w naszej parafii. Dziękuję już teraz za tę inicjatywę. Rano Nowenna o 8.30. Adoracja do Mszy św. o 12.00. Spowiedź od 11.00 do 12.00.
  6. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  7. W sobotę o 10.00 spowiedź św. dzieci komunijnych i ich rodzin.
  8. W przyszłą niedzielę o 10.00 Uroczystość I Komunii św. Do Stołu Pańskiego przystąpi 61 dzieci. Otoczmy ich modlitwą, aby zawsze trwały w miłości Chrystusa Eucharystycznego. Z tego powodu południowa Msza św. będzie o 12.30.
  9. Organizujemy pielgrzymkę dzieci komunijnych i ich rodzin oraz wszystkich chętnych na Jasną Górę w sobotę 10.06.2017r. Wyjazd sprzed kościoła MBNP w Mogilnie o 5.00. Koszt: 50 zł. Zapisy w biurze parafialnym.
  10. Klasztor w Mogilnie zaprasza na obchody Dni Benedyktyńskich, które rozpoczną się w niedzielę 28.05.2017r. Szczegóły na plakacie.
  11. Przed kościołem można odebrać obrazek z cudownym medalikiem Matki Bożej z objawień św. Katarzynie Laboure przy Rue du Bac w Paryżu. Medalik został poświęcony i przywieziony z Rzymu. Cena: 2 zł.
  12. Odeszli do wieczności: śp. Franciszek Herwart i Janusz Szcześniak. Wieczny odpoczynek.