SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 luty 2021 roku

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wspominamy też św. Walentego, któremu polecamy ludzi zakochanych.

2. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post. Msze Święte z symbolicznym obrzędem posypania głów popiołem o godz.7.00,8.30,10.30,12.00,18.00. Nowenna do MBNP tylko o 17.30. Obowiązek postu ścisłego dotyczy wiernych między 18 a 60 rokiem życia.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 18.30 do 20.00.

4. W pierwszy piątek Wielkiego Postu wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Nabożeństwo drogi krzyżowej w tej intencji będzie o 17.30.

5. W piątki droga krzyżowa o godz. 16.00 dla dzieci, o 17.30 dla młodzieży i dorosłych.

6. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

7. W przyszłą niedzielę o. Dominik, paulin z Kamieńca Podolskiego podczas każdej Mszy św. wygłosi naukę a przed kościołem będzie zbierał ofiary na utrzymanie klasztoru na Ukrainie.

8. Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają na 33 dni przygotowania do oddania się Panu Jezusowi przez wstawiennictwo św. Józefa. (15 lutego do 18 marca br.).

Codziennie o godz. 20:30 półgodzinna transmisja live na FB.

Temu wszystkiemu będzie towarzyszyć przepiękna muzyka oraz piękne grafiki św. Józefa. FB: https://www.facebook.com/rekolekcjeJozef33/

9. Ze względu na sytuację epidemiologiczną katechezy dla narzeczonych w formie stacjonarnej zostają zawieszone do Wielkanocy. Na razie prosimy, aby narzeczeni zapoznali się z materiałami dostępnymi na stronie:  narzeczeni.archidiecezja.pl – w zakładce „Katechezy on-line (na czas stanu epidemii)”. Proboszcz spisujący protokół, podczas spotkania z narzeczonymi podejmie rozmowę dotyczącą tych nauk i wystawi zaświadczenie o odbyciu rozmowy oraz dołączy do protokołu przedślubnego.

10. Parafia p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie rozpoczyna realizację projektu pn. Klub Malucha „Radość Życia”, który jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Od 15.02.2021 r. rusza rekrutacja uczestników do projektu, z którego skorzystać mogą rodzice dzieci od 1 do 3 lat zamieszkujący, uczący się lub pracujący na terenie Gminy Mogilno. Planowany termin otwarcia to 1.04.2021r.

Klub zapewni 25 dzieciom całodzienną opiekę wykwalifikowanej kadry wraz z wyżywieniem. Wszystkie informacje na stronie internetowej i w gablocie parafialnej oraz przez adres mailowy: [email protected]. Formularz zgłoszeniowy i oświadczenie do pobrania na stronie parafii: parafiambnp.com w zakładce: Projekty unijne – Klub Malucha. Zgłoszenia prosimy kierować na adres: [email protected] oraz w formie papierowej do biura parafialnego.

11. Bóg zapłać za ofiary z dzisiejszej tacy na cele remontowe.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Barbara Maślanka, Czesława Pokorska i Jan Zieliński oraz Henryk Kottus, którego pogrzeb będzie we wtorek o 12.00. Pamiętajmy o nich w modlitwach.