SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 lutego 2020 roku

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni.

2. W środę nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian oraz czcicieli Matki Najświętszej, która poprzez swój udział w dziele zbawienia może wyprosić nam u Bożego tronu potrzebne łaski.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

4. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku.

5. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

6. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w I Niedzielę Wielkiego Postu 1.03.2020 roku o 15.00 w domu parafialnym. Zapisy przez stronę internetową archidiecezji gnieźnieńskiej. Przypominam, że warunkiem przystąpienia do sakramentu małżeństwa jest ukończenie kursu przedmałżeńskiego.

7. Przy kościele trwają prace przy układaniu kostki brukowej na drodze procesyjnej i na parkingu przy przy podjeździe dla niepełnosprawnych. Tace z drugich niedziel miesiąca w 2020 roku będą przeznaczone na spłatę należności za wykonywane prace.

8. Misja Katolicka w Mampikony na Madagaskarze dziękuje parafianom, czcicielom MBNP i Kołu Różańcowemu za zbiórkę materiałów opatrunkowych, leków, ofiary finansowe i uszycie worko-plecaków. Bliższe informacje dotyczące także adopcji na odległość umieszczone zostały w gablocie.

9. Parafia św. Faustyny w Mogilnie organizuje w przyszłym roku w miesiącu lutym pielgrzymkę do Meksyku. Program pielgrzymki umieszczony został na stronie internetowej parafii św. Faustyny. Osoby chętne prosimy o kontakt z ks. Tomaszem Walterbachem.

10. Dziękuję dzieciom, ich rodzicom oraz opiekunom za uczestnictwo i organizację ferii zimowych w Murzasichlu. Grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami w liczbie 43 osób przebywała na tygodniowym obozie narciarskim. Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu za piękną pogodę, wspaniały wypoczynek oraz bezpieczną podróż!

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Losik. Wieczny odpoczynek…