TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 22 stycznia 2017r.

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  2. W środę Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30.
  3. Trwa wizyta duszpasterska. Niech będzie to okazja do wspólnej modlitwy, poznania się i rozmowy o problemach rodziny i naszej parafii. Kapłan przynosi do naszego domu Boże błogosławieństwo. Program jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  4. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który można odebrać przy wyjściu z kościoła.
  5. Od najbliższej soboty ministranci oraz chórek uczestniczyć będą w tygodniowym pobycie wypoczynkowym w Murzasichlu k. Zakopanego.
  6. Pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch w dniach 24.06-3.07.2017r. proszę o uregulowanie do najbliższej środy w biurze parafialnym kolejnej raty należności (600zł).
  7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Jankowska i śp. Ryszard Nowak. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej;
  • 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę;
  • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński;
  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.