TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 1 maja 2022 roku

1. Dziś Niedziela Biblijna rozpoczynającą Tydzień Biblijny. Zapraszamy do kościoła od 15.00 do 16.00 na wspólne czytanie Ewangelii wg św. Łukasza. Druga część Ewangelii będzie czytana w sobotę od 19.00 do 20.00. Dziękuję lektorom świeckim za przekaz Słowa Bożego.

2. 1 maja 1982r. dekretem Prymasa Polski Józefa Glempa erygowana została Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie. Dziś o 12.00 w 40 rocznicę powstania naszej parafii odprawiona będzie Msza św. dziękczynna.

3. Nabożeństwo majowe w dni powszednie i w niedziele o 17.30. Zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

4. Dziś także przypada Święto Pracy. Modlitwą wspieramy pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych.

5. Jutro przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

6. We wtorek uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.30, 12.00, 18.00.

7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.30. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. od 10.30.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania w pierwszy czwartek miesiąca od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

9. W piątek o 8.30 Apostolstwo Różańcowe zaprasza do wspólnej modlitwy. Dziękuję za propagowanie modlitwy różańcowej oraz za działalność charytatywną. Członkowie Żywego Różańca przekazali 1700zł na Ukrainę oraz 400 zł na kwiaty do grobu pańskiego.

10. W pierwszy piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego, adoracja i nabożeństwo do NSPJ od 15.00 do 16.00; w tym czasie spowiedź święta dla dzieci komunijnych i kandydatów do bierzmowania.

11. Stowarzyszenie Rodzin „Alvira” zaprasza na Rowerowe Majowe. Wyjazd sprzed kościoła w piątek o 18.15. Nabożeństwo w Czarnotulu o19.00. Szczegóły na plakacie.

12. W sobotę nabożeństwo ku czci Matki Bożej po Mszy św. o 8.00. Chorych odwiedzimy od 9.00.

13. W najbliższą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Rozpocznie się też Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

14. Szkoła artystyczna U Pana Boga za piecem we Wszedniu zaprasza na drzwi otwarte w sobotę od 10.00 do 12.00. Będzie można zapoznać się z ofertą zajęć artystycznych, porozmawiać z nauczycielami i uczniami. O 12.15 będzie pokaz artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. W ofercie zajęcia muzyczne, taneczne i sportowe. Informacje na ulotkach.

15. Prosimy o przestrzeganie właściwego sposobu przyjmowania Komunii św.: przed ołtarzem rozdzielamy na dłonie; w nawie bocznej-tradycyjnie.

16. Za tydzień ofiary z tacy przeznaczone będą na cele remontowe.

17. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Elwira Sobieralska i śp. Czesław Śniegowski. Wieczny odpoczynek…