TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20 marca 2022 roku

1. Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. od 10.30. Biblioteka czynna od 9.00 – 10.00.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania od 18.30 do 20.00 z okazją do spowiedzi św.

4. W czwartek przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

5. Zapraszamy wszystkich na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.30; natomiast dzieci o 15.30. Nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.

6. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko.

7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

8. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów. Módlmy się więc za wszystkich, którzy pogubili się na drogach życia, aby weszli na drogę nawrócenia i pamiętali, że „Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”.

9. W naszej parafii codziennie o 17.30 modlimy się w intencji pokoju w Ukrainie.

10. Czas Wielkiego Postu to także czas, kiedy liczniej przystępujemy do sakramentu pokuty i pojednania. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie przed każdą Mszą Świętą.

11. Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespołu Szkół w Mogilnie odbędą się w dniach 28-30.03.2022r. Poprowadzi je Muzyczny Zespół Katolików Świeckich „Testimonium”.

12. Autokarowa pielgrzymka do Medjugorje odbędzie się w dniach 3-11.06.2022r. Zapisy w biurze parafialnym. Szczegóły w gablocie i na stronie parafii.

13. Prosimy o zachowanie dystansu, dezynfekcję i maseczki oraz o właściwą kolejność przy komunii św. Przed ołtarzem rozdzielamy na rękę; w nawie bocznej – tradycyjnie.

14. Do Pana odeszła śp. Wiesława Siemczyk, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.00. Niech Bóg okaże jej swoje miłosierdzie i wprowadzi do krainy życia wiecznego.