TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 marca 2021 roku

1. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, a we wtorek zapraszamy szczególnie mężczyzn na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa od 18.30 do 20.00.

2. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 18.30 do 20.00. Przy tej okazji pragniemy wyrazić wdzięczność za pełne modlitewnego skupienia i liczne uczestnictwo w adoracjach.

4. Zapraszamy do śpiewu Koronki do Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o 7.45 a po porannej Mszy św. na różaniec prowadzony przez Koło Różańcowe.

5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

6. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

7. W przyszłą niedzielę o 15.00 odbędzie się Msza św. i spotkanie formacyjne przed przyjęciem I Komunii św., które będzie miało miejsce 30 maja 2021r. Proszę o przybycie dziecka z 1 rodzicem lub opiekunem. Jeśli rodzice ze względów bezpieczeństwa swojego dziecka zdecydują się na przełożenie I Komunii św. na późniejszy termin, proszę poinformować panią Katechetkę.

8. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę, na konto parafialne i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. Ofiary ze skarbony pod chórem będą przeznaczone na przystrojenie ciemnicy i grobu pańskiego.

9. Bardzo proszę o przestrzeganie właściwej kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Najpierw podchodzą przyjmujący na rękę, po nich przyjmujący tradycyjnie. Jeśli jest dwóch rozdzielających, to przed ołtarzem kapłan rozdziela tylko na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie.

10. Trwa rekrutacja rodziców dzieci od 1 do 3 roku życia zamieszkujących, uczących się lub pracujących na terenie Gminy Mogilno jako uczestników powstającego przy Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mogilnie Klubu Malucha „Radość Życia”, który jest dofinansowany przez Unię Europejską. Planowany termin otwarcia tej jednostki opiekuńczej to maj 2021r. Informacje, formularz zgłoszeniowy i oświadczenie do pobrania na stronie parafii: parafiambnp.com w zakładce: Projekty unijne – Klub Malucha. Zgłoszenia na adres: [email protected] oraz w formie papierowej do biura parafialnego.

11. Z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet, wszystkim niewiastom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

12. Parafia św. Jana Apostoła w Mogilnie informuje, że Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku wyruszy z mogileńskiego klasztoru w piątek, 19 marca, po Mszy św. o godz. 20.00. Z Mogilna zaplanowane są 4 trasy – pierwsza wokół Mogilna (30 km), druga do Markowic (40 km), trzecia do Gniezna (42 km) oraz czwarta do Lichenia (53 km). Więcej informacji na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Pakiety w cenie 20 zł będą do odbioru w biurze parafialnym oraz przed Mszą św. w piątek.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Maria Bernaciak i śp. Zbigniew Patulak, którego pogrzeb będzie w sobotę o 11.00. Pamiętajmy o nich w modlitwach: Wieczny odpoczynek….