TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 stycznia 2021 roku

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Dziś przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, która przypomina nam o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego.

3. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii.

4. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św. Od 10.40 zapraszamy na śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Natomiast w piątki o 7.45 na śpiew Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji o ustanie pandemii.

5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

6. Rozpoczynamy ostatni tydzień błogosławienia rodzin w zmienionej formie. Odprawiamy dwie Msze św. o 8.00 i 18.00 w intencji mieszkańców wymienionej ulicy lub miejscowości. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej modlitwy w domach. Modlitwę błogosławieństwa domu można zabrać z kościoła lub ze strony internetowej. Plan wywieszony jest w kruchcie i na stronie internetowej. Poświęcenie nowego domu jest możliwe na indywidualne zaproszenie. Wodę święconą można zabrać naczynia umieszczonego pod chórem. Przy tej okazji dziękujemy za ofiary składane w kościele i na konto parafii.

7. Kościół jest dezynfekowany. Przed opuszczeniem zajmowanej ławki proszę o odwrócenie kartki „zdezynfekowano”. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa oraz o właściwej kolejności w przyjmowaniu Komunii św.: najpierw na rękę a następnie tradycyjnie. Kapłan przed ołtarzem rozdziela tylko na rękę, natomiast w bocznej nawie – tradycyjnie.

8. W związku z trzęsieniem ziemi w Chorwacji dzisiejsza niedziela jest „Dniem solidarności z Chorwacją”. Będziemy się modlić za poszkodowanych a przed kościołem po każdej Mszy św. przeprowadzimy zbiórkę datków na ten cel. Dziękuję Rodzinie Różańcowej i Radzie Parafialnej za kwestowanie.

9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Ludomira Hałajczak. Msza św. pogrzebowa we wtorek o 12.00 w kościele MBNP a następnie pochówek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek….