TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 listopada 2019r.

1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Po Mszach św. przed kościołem zbieramy na ofiary prześladowań w krajach misyjnych.

2. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Dziś o 16.30 odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w mogileńskim Klasztorze. Natomiast w poniedziałek 11 listopada o 10.00 w kościele MBNP w Mogilnie zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę. Szczegóły obchodów na plakacie w kruchcie kościoła. Przed Mszą św. o 10.00 ministranci rozprowadzać będą kokardy narodowe. Ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne parafii.

3. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Dziękuję za modlitwy w intencji dusz czyśćcowych oraz za ofiarowane za te dusze odpusty. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym lub w zakrystii. Za zmarłych w wymieniankach rocznych będziemy się modlić podczas nowenny do MBNP od środy po I Niedzieli Adwentu.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec za zmarłych parafian i z naszych rodzin oraz adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św.

5. W czwartek od 18.30 do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

6. Spotkanie Ogniska Misyjnego będzie w piątek o 14.30 w salce parafialnej. Zachęcamy dzieci do uczestnictwa w spotkaniach i do pomocy misjom.

7. Kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii klasztornej. Pierwsze spotkanie w Niedzielę, 10 listopada o godzinie 16.00 w klasztorze.

8. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz młodzież chcącą wziąć udział w obchodach ku czci bł. Karoliny Kózkówny w sobotę o 9.30 przed kościół MBNP w Mogilnie. Wspólnie udamy się do kina na spotkanie – koncert, a następnie w pielgrzymce do Dąbrówki.

9. Zapraszamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który można nabyć pod chórem.

10. Stowarzyszenie Rodzin „Alvira” organizuje rekolekcje dla małżeństw, które odbędą w gotyckich murach krzyżackiego Zamku Bierzgłowskiego niedaleko Torunia w dniach 29-30 listopada (piątek po południu – sobota po południu). Rekolekcje przeprowadzi ks. Krzysztof Buchholz – wieloletni diecezjalny duszpasterz akademicki, twórca i prezes fundacji „Wiatrak”, pomysłodawca i współorganizator wielu inicjatyw w tym m.in. Misterium Męki Pańskiej w bydgoskiej Dolinie Śmierci. Koszt pobytu, wraz z 3 posiłkami (kolacja, śniadanie, obiad) wynosi 90 zł/os. Zapraszamy wszystkich chętnych! Bliższe informacje u pani Danki Lorczak.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Piotra Zebela. Wieczny odpoczynek…