TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 29 października 2017

1. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego. Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich o 17.30. Dla dzieci w poniedziałek o 16.00.
  2. We wtorek po Mszy św. o 18.00 wyruszymy z naszego kościoła w procesji różańcowej, którą zakończymy na cmentarzu. W ramach Nocy Świętych będziemy rozważali życie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Na cmentarzu odmówimy modlitwę wymieniankową za zmarłych. Prosimy zabrać ze sobą znicze lub świece, które pozostawimy na grobach bliskich.
  3. W środę, 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych. w naszym kościele Msze św. sprawowane według następującego porządku 7.00, 8.30, 10.30, 18.00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów. Na naszym cmentarzu procesja o godz. 13.00 a po niej o 13.30 Msza św. przy Mauzoleum ks. Piotra Wawrzyniaka
  4. W tych listopadowych dniach w sposób szczególny pamiętamy też o naszych zmarłych. W wymieniankach jednorazowych będziemy się modlić odmawiając różaniec w Dzień Zaduszny o 15.30 w kaplicy na cmentarzu a w kościele od piątku do niedzieli o 17.30.
  5. W czwartek, 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwany Dzień Zaduszny, w naszym kościele Msze Święte o godz. 7.00, 8.30, 10.30; na cmentarzu o 16.00. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  6. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 15.00 do 15.45. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a nabożeństwo do NSPJ o 15.45, następnie Komunia św. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej Spowiedzi św. i Komunii św. wynagradzającej.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca o 7.15 nabożeństwo fatimskie.
  8. W sobotę z sakramentami świętymi udamy się do chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej od godz. 9.00.
  9. Z inicjatywy Ks. Prałata powstaje w naszej parafii Rodzina Fatimska. Chętni, którzy pragną włączyć się w modlitwę proszeni są o wpisanie się do księgi w biurze parafialnym. Warunkiem jest odmówienie codziennie jednej dziesiątki różańca.
  10. Parafia p.w. św. Faustyny organizuje pielgrzymkę do Medjugorie od 24.06 do 3.07.2018r. Szczegóły w kruchcie.
  11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Leokadia Nowak i śp. Krzysztof Zieliński. Wieczny odpoczynek…