TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 listopada 2019r.

1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

3. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu codziennie oprócz środy o godz. 17.30.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania we wtorek o 18.00.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec za zmarłych polecanych w wymieniankach i adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.

6. Wypominki roczne i jednorazowe można nadal składać w biurze parafialnym, a także w zakrystii.

7. W czwartek od godz. 18.30 do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

8. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w sobotę od 9.00.

9. Zbiórka ministrantów w sobotę o 11.00.

10. Kurs przedmałżeński organizowany jest w parafii klasztornej. Pierwsze spotkanie w przyszłą Niedzielę, 10 listopada o godzinie 16.00 w klasztorze.

11. Niech listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura nowego numeru Przewodnika Katolickiego, który można nabyć pod chórem.

12. Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby naszych braci chrześcijan znajdujących się w trudnych sytuacjach spowodowanych prześladowaniami.

13. Burmistrz Miasta Mogilna zaprasza na obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości, które rozpoczną się w piątek 8 listopada Zaduszkami Poetycko Muzycznymi w Chabsku. 10 listopada o 16.30 odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w Klasztorze. Natomiast w poniedziałek 11 listopada o 10.00 w kościele MBNP w Mogilnie zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę. Szczegóły obchodów na plakacie w kruchcie kościoła.