TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 listopada 2019r.

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

2. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, modlimy się o życie wieczne dla nich. W wypominkach rocznych będziemy się modlić w każdą środę podczas nowenny do MBNP po I Niedzieli Adwentu. Wypominki można składać w biurze parafialnym lub w zakrystii.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec za zmarłych parafian i z naszych rodzin oraz adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św.

4. W czwartek od 18.30 do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

5. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Serdeczne życzenia radości z posługi muzycznej w naszej parafii składamy Pani Ewie Witkowskiej i chórzystom z „Glorii” oraz Panom Organistom Waldemarowi Krystkowiakowi i Łukaszowi Jasińskiemu. Osobne życzenia i podziękowania za długoletnią posługę muzyczną kieruję do chórzystów z chóru „Immaculata”, który zakończył swoją działalność. Wszystkich zapraszam w piątek na Mszę św. o 18.00 i spotkanie w domu parafialnym.

6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

7. Zachęcamy do nabycia nowego numeru Przewodnika Katolickiego.

8. Stowarzyszenie Rodzin „Alvira” organizuje rekolekcje dla małżeństw, które odbędą w Zamku Bierzgłowskim koło Torunia w dniach 29-30 listopada (piątek po południu – sobota po południu). Rekolekcje przeprowadzi ks. Krzysztof Buchholz – wieloletni diecezjalny duszpasterz akademicki w Bydgoszczy. Koszt pobytu wynosi 90 zł/os. Zapraszamy wszystkich chętnych! Bliższe informacje u pani Danki Lorczak.

9. Parafia p.w. św. Faustyny w Mogilnie organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch w dniach 18-27.04.2020r. Koszt 2850 PLN + 165 Euro. Zapisy z wpłatą 850 PLN w biurze parafii p.w. św. Faustyny. Szczegóły w gablocie i na ulotkach pod chórem.

10. Kino KINOMAX w Inowrocławiu zachęca do obejrzenia filmu pt. „Nieplanowane”, który dotyczy tematu aborcji i opowiada historię lekarza, dokonującego aborcji, który nawrócił się i zaczął działać na rzecz ochrony życia poczętego. Wzruszającą i budującą duchowo i moralnie historię można obejrzeć od 22.11.2019r. Także inne kina emitują ten film. W przypadku liczniejszego zainteresowania będzie możliwość zorganizowania wspólnego wyjazdu.

11. Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się w piątek od 12.00 do 14.00 w Przychodni Rodzina przy ul. 900-lecia 37.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Bronisławę Mazurkiewicz i śp. Ewę Kończal, której pogrzeb będzie we wtorek o 12.00. Wieczny odpoczynek…