TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 czerwca 2021 roku

1. Przeżywamy dziś odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o 12.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. kanonik Mirosław Goślinowski. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na dmuchany plac zabaw i watę cukrową przy kościele.

2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe o 18.30 a dziś i w środę o 17.30.

3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył mu w posłudze.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i o 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 spowiedź św.

5. Zebranie członków Stowarzyszenia Rodzin „Alvira” i lektorów świeckich w środę po Mszy św. o 18.00 na plebanii.

6. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich podczas adoracji od 17.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

7. W piątek okazja do spowiedzi św. i Komunii św. wynagradzającej od 15.00 do 16.00. Przypominam dzieciom, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., aby zrealizowały zobowiązanie dotyczące przeżycia spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. w dziewięć pierwszych piątków miesiąca.

8. W piątek po Mszy św. o 8.00 członkowie Róż Różańcowych zapraszają do modlitwy.

9. W sobotę po Mszy św. o 8.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia.

10. Zapraszamy do wypożyczania książek z biblioteki parafialnej znajdującej się w kruchcie kościoła. Czynna w środy od 9.00 do 10.00 i w niedziele od 9.30 do 10.30.

11. Przypominamy o dezynfekcji rąk i noszeniu maseczki podczas nabożeństw oraz o zachowaniu właściwej kolejności w przystępowaniu do Komunii św. Przed ołtarzem rozdzielamy tylko na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie.

12. Starosta Mogileński informuje, iż mimo rejestracji w innych miastach istnieje możliwość szczepienia pierwszą dawką szczepionki Firmy Pfaizer w Punkcie Szczepień Masowych przy ul. Dworcowej 9 w Mogilnie. Rejestracja osobiście lub pod numerem Tel.: 537-785-000. Informujemy również, że dzieci w wieku 12-15 lat szczepimy w czwartki od godz.12.00 do 17.00 w obecności lekarza.

13. Bóg zapłać za złożone ofiary i za wszelką pomoc materialną i duchową.

14. Życzymy bezpiecznego i owocnego przeżycia czasu wakacyjno-urlopowego.