TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 czerwca 2020 roku

1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości. Nabożeństwo czerwcowe o 17.45.

2. Dziś o 10.00 grupa 26 dzieci przystąpi do I Komunii św. Otoczmy modlitwą i życzliwością dzieci, które pragną przez całe swoje życie czcić Jezusa Chrystusa w Komunii św. Zapraszamy dzieci komunijne do uczestniczenia w Białym Tygodniu podczas Mszy św. o 18.00. W poniedziałek będzie to modlitwa za rodziców; we wtorek za chrzestnych; w środę za rodzeństwo; w czwartek za babcie i dziadków; w piątek za katechetów i nauczycieli; w sobotę za wszystkich krewnych.

3. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół. Modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

4. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

5. Adoracja najświętszego Sakramentu będzie w czwartek od 19.00 do 20.00. W tym czasie okazja do spowiedzi św. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do służby w Kościele.

.

6. W piątek okazja do spowiedzi św. od 15.00 do 15.45. Następnie nabożeństwo pierwszopiątkowe. Przypominam dzieciom komunijnym o comiesięcznej spowiedzi św. i Komunii św. wynagradzającej NSPJ.

7. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza Apostoła. Imieniny obchodzi nasz Ks. Wikariusz Tomasz Niedbalski. Życzymy błogosławieństwa Bożego i radości z posługi kapłańskiej w naszej parafii.

8. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 8.30. Tego dnia trwamy na modlitwie nowennowej przed nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Chorych odwiedzimy w ich domach od 9.00.

9. Od jutra w czasie wakacji Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą o 18.00 i 18.30. Intencje koncelebrowane będą rozdzielone na osobne Msze św. Proszę o zapoznanie się ze zmianą i o ewentualne uwagi dotyczące godziny odprawianej Mszy św. Przepraszamy za niedogodności.

10. Pielgrzymów, którzy mieli udać się do Grecji w dniach 3-10.07.2020r. informujemy o przesunięciu terminu na początek sierpnia 2021r. Bliższe informacje w późniejszym czasie.

11. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzę, aby był to czas miłego wypoczynku, ale też czas pełen dobra i wzrostu duchowego.