Uroczystość Najśw. Trójcy – 15.VI.2014

1. Dzisiaj Kościół obchodzi uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To w Jednym Bogu są trzy Osoby : Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
  2. O godz. 12:15 dzisiaj w Słaboszewie suma odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej.
  3. W środę zapraszam na spotkanie z Matka Bożą na nowennie o godz. 8:30 rano, względnie wieczorem o godz. 18:30. Zaś od godz. 9:00 -12:00 Msza św. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 11:00 – 12:00.
  4. Najbliższy czwartek 19.VI. to uroczysty dzień dla wszystkich wierzących – Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 10:00 Msza św. na rynku w Mogilnie, a po Mszy św. wyruszy procesja, która przejdzie ulicami : Sądowa, Plac Wolności, Jagiełły i wróci na rynek.
  5. W Boże Ciało Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 oraz wieczorem o godz. 18:00. Kochani pamiętajmy, aby w Boże Ciało uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy tylko wziąć udział w procesji.
  6. Przez całą Oktawę po Bożym Ciele, codziennie w dni powszednie procesja wokół kościoła o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 17:30.
  7. Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki na procesji w Boże Ciało, zbiorą się w poniedziałek 16.VI o godz. 16:00 przed kościołem na próbę.
  8. Przed kościołem odebrać można prasę katolicką „ Przewodnik Katolicki”.
  9. Moi drodzy, bardzo proszę, aby na naszym pięknym cmentarzu nie wyrzucać do śmietnika szklanych zniczy lub doniczek z ziemią. Ostatnio za wywóz śmieci zapłaciliśmy 500 zł, a za sam transport 300zł. Dziękuję p. Janowi Goślinowskiemu, zarządcy cmentarza, który opłacił transport. Bóg zapłać!
  10. Młodzież z klas I gimnazjum zapraszam w przyszłą niedzielę 22.VI na godz. 15:00 do domu katechetycznego. Natomiast młodzież klas II-ich gimnazjum, proszę na godz. 15:30. Proszę zabrać ze sobą książeczki bierzmowania.