UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30 maja 2021 roku

1. Dzisiaj 53 dzieci z naszej parafii przeżywa dzień I Komunii św. Msze św. z udzieleniem Sakramentu Eucharystii o 10.00 i 12.00. Do kościoła wejdą tylko dzieci z rodzicami. Otoczmy serdeczną modlitwą dzieci i ich najbliższych. W Białym Tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. dla dzieci komunijnych będą o 17.00.

2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 17.45.

3. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w kościele o 7.00, 8.30, 17.00 – dla dzieci komunijnych i o 18.00. Po Mszy Świętej o 10.00 z Rynku wyruszymy ulicami naszego miasta z procesją do czterech ołtarzy. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów. O wykonanie ołtarza proszę lektorów świeckich; o niesienie figury – członków Stowarzyszenia Rodzin „Alvira”; sztandaru – Rodzinę Różańcową. Uczestniczących w procesji obowiązuje zachowywanie odstępu 1,5 m  lub noszenie maseczek. Władze sanitarne rekomendują założenie maseczek, gdyż nie będzie wówczas obowiązkowe zachowanie odległości 1,5 m.

Do udziału w procesji zapraszam dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów. Próba dla nich będzie w poniedziałek o 16.00 przy kościele. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. od 19.00 do 20.00.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją po Mszy św. o 18.00 a w niedzielę o 17.30.

6. W piątek po Mszy św. o 8.00 Rodzina Różańcowa zaprasza do wspólnej modlitwy.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź i Komunii Św. wynagradzająca od 15.00 do 16.00.

8. Chorych odwiedzimy w ich domach w sobotę od 9.00.

9. W przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach św. wolontariusze będą zbierać ofiary na leczenie i rehabilitację ciężko chorej Amelki. Otoczmy ją serdeczną modlitwą.

10. Proszę o przestrzeganie dystansu 1,5m i kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Najpierw podchodzą przyjmujący na rękę. Jeśli jest dwóch rozdzielających, przed ołtarzem kapłan rozdziela na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie.

11. Dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzin ALVIRA oraz wszystkim uczestnikom za modlitwę podczas „ROWEROWEGO MAJOWEGO”.

12. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Grecji w terminie 7-14.07.2021r. Cena 3290zł. Osoby, które się zapisały, proszone są o kontakt z biurem parafialnym. Szczegóły na stronie internetowej i w gablocie.

13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Zdzisław Zawodniak. Wieczny odpoczynek….