Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 czerwca 2023 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.
  2. Z inicjatywy księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia oraz sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Po Mszach św. zbieramy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  3. W środę Nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po rannej Nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. W środę przypada 7 rocznica ingresu abp. Wojciecha Polaka, Metropolity Gnieźnieńskiego i Prymasa Polski. Otaczając modlitwą, życzymy dalszej, owocnej służby dla naszej archidiecezji.
  5. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w naszym życiu. Uroczystą liturgię rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną na mogileńskim Rynku o godz. 10.00. Po niej procesja. O przygotowanie ołtarza proszę radnych parafialnych. Msze św. w kościele o 7.00, 8.30 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o 17.30. Zapraszam do udziału dzieci komunijne w albach; dzieci, które chcą sypać kwiatki Panu Jezusowi; przedstawicieli grup i wspólnot parafialnych ze sztandarem.
  6. Próba dla dzieci sypiących kwiatki będzie w poniedziałek o 17.30 przed naszym kościołem. Proszę rodziców o zachęcenie swoich dzieci, aby w ten sposób uczciły Najświętszy Sakrament.
  7. Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała będą się odbywały wokół naszego kościoła codziennie po Mszy św. o 18.00 a w środę i w niedzielę o 17.30.
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie modlitwa za powołanych i o nowe powołania w kościele oraz okazja do spowiedzi św.
  9. W czerwcu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, nabożeństwa ku czci NSPJ są codziennie po Mszy św. o 18.00 a w niedziele oraz w środy w łączności z nowenną o 17.30.
  10. Przyszła niedziela, 11 czerwca, będzie drugą niedzielą tego miesiąca, kiedy tradycyjnie wspieramy cele remontowe w naszej parafii.
  11.  W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 10.30 dzieci przeżywające 1 rocznicę I Komunii św. będą dziękować za dar Eucharystii.
  12. Dziękuję katechetkom: pani Jolancie i pani Marii, ks. Michałowi, panu organiście, służbie liturgicznej oraz rodzicom za przygotowanie uroczystości I Komunii św. Dzieciom życzymy, aby trwały w miłości Chrystusa Eucharystycznego. Dziękuję za dar ołtarza, którym jest zestaw mikrofonów bezprzewodowych. Bóg zapłać!
  13. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza na rowerową pielgrzymkę „Od Matki do Matki” czyli od MBNP w Mogilnie do Matki Bożej Licheńskiej. Wyjazd w piątek 9 czerwca. Powrót tego samego dnia wieczorem lub następnego, w zależności od liczby chętnych. Zapisy oraz szczegóły wyjazdu u p. Danki Lorczak oraz ks. Michała. Zapisać można się również po mszy św. w zakrystii. Spotkanie organizacyjne we wtorek po mszy św. wieczornej
  14. Wraz z ks. Michałem dziękuję wszystkim za życzenia z okazji rocznic naszych święceń.
  15. Zmarł nasz parafianin śp. Mieczysław Kuś. Wieczny odpoczynek…