UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP – 8 grudnia 2019r.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na ten cel.

2. Pamiętajmy o sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Pomóżmy dzieciom wytrwać w adwentowym czuwaniu.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź od 10.30.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00 z okazją do spowiedzi.

5. W piątek wspominamy wprowadzenie stanu wojennego dnia 13.12.1981r. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach systemu totalitarnego w Polsce.

6. W sobotę o 11.00 spotkanie służby liturgicznej. W przyszłą niedzielę ministranci będą rozprowadzali przygotowane przez siebie sianko na stół wigilijny.

7. Spotkanie opłatkowe dla członków rad parafialnych, kościelnych i organistów z Mogilna i Wszednia, Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA, lektorów świeckich z obydwu parafii, liderów grup parafialnych będzie w przyszłą niedzielę o 15.00 w domu parafialnym w Mogilnie. Serdecznie zapraszamy!

8. Kino „Wawrzyn” zaprasza film pt. „Nieplanowane” w dniach od 13 do 18.12.2019r. o 15.00. Jest to oparta na faktach opowieść o nawróconej dyrektorce kliniki aborcyjnej.

9. Dziś po Mszach św. dzieci z chórku „Gloria” rozprowadzają składane kartki świąteczne dużego formatu z modlitwami wigilijnymi. Kartki te można wykorzystać jako żłóbek pod choinką. Cena: 4zł. Można też nabyć pierniczki wypieczone przez dzieci po 5zł/paczka.

10. W biurze można nabyć świece wigilijne w cenie: mała: 7zł, duża: 13zł oraz opłatki: 4zł. W następne niedziele będą rozprowadzane także w sklepiku w kruchcie kościoła.

11. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza do udziału w corocznej akcji: „Zostań Świętym Mikołajem”, w której przygotowujemy prezenty dla potrzebujących dzieci i osób starszych. Prosimy zabrać z prezbiterium wybrane serduszko z imieniem dziecka (czerwone) lub osoby starszej (zielone). Podpisaną świąteczną paczkę prosimy przynieść do biura lub zakrystii do 16.12.2019r. W przypadku pytań prosimy o kontakt na profilu facebook’owym stowarzyszenia lub z ks. Tomkiem Niedbalskim.

12. W Sklepach Intermarche, Pana Kranca oraz w kościele są wystawione kosze na produkty spożywcze i przemysłowe dla najbardziej potrzebujących z naszych parafii.

13. Organizujemy pielgrzymkę samolotowo – autokarową do Grecji śladami św. Pawła Apostoła w terminie: 3-10.07.2020r. Wylot z Poznania. Koszt: 3200PLN + 140Euro. Zapisy z wpłatą 700PLN w biurze parafialnym do 15.12.2019r.

14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariana Fritzkowskiego oraz śp. Kazimierza Andrzeja Węsierskiego, którego pogrzeb będzie we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek…