UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 7 czerwca 2020 roku

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Dzisiejsza uroczystość kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Zakończył się Biały Tydzień. Dziękujemy rodzicom 22 dzieci, które przystąpiły do ubiegłej niedzieli do I Komunii św. za przygotowanie dzieci i uroczystości oraz ofiarowanie do kościoła jako daru ołtarza potrójnego gongu.

3. Pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności w trudnym czasie pandemii.

4. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do czwartku o 17.45.

5. Zebranie członków Rady Parafialnej będzie w poniedziałek o 19.00 na plebanii.

6. W środę nowenna do MBNP o godz. 8.30 połączona z modlitwą różańcową a o 17.30 z nabożeństwem czerwcowym. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

7. W związku z ostatnimi wytycznymi rządowymi oraz najnowszym rozporządzeniem Ks. Prymasa (z dnia 3 czerwca br.), a zarazem regulacjami dotyczącymi ustawy o zgromadzeniach publicznych stało się możliwe przeżywanie uroczystości Bożego Ciała w tradycyjnej formie. Warunkiem tego jest zachowanie zasad bezpieczeństwa, w tym zwłaszcza zasłonięcie twarzy, o co Duszpasterze naszego miasta bezwzględnie proszą wszystkich uczestników tegorocznej, wspólnej miejskiej procesji (za wyjątkiem osób bezpośrednio sprawujących kult). Wspólna Msza św. na Rynku rozpocznie się o godz. 10.00 a po niej zwyczajowo procesja do czterech ołtarzy. Zapraszamy!

8. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. w naszym kościele o 7.00, 8.30 i 18.00. Po Mszy św. o 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00.

9. Procesje eucharystyczne wokół kościoła będą odbywały się codziennie w łączności z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. o 18.00 a w niedzielę po Mszy św. o 12.00.

10. Ks. Bp Krzysztof Wętkowski udzieli Sakramentu bierzmowania młodzieży parafii mogileńskich w sobotę 13.06.2020 o 10.00. Spotkanie będzie w poniedziałek 8 czerwca 2020r. o 19.00 w kościele. Spowiedź św. dla grup z Parafii MBNP i Fary w piątek 12 czerwca o 19.00. Natomiast kandydaci z Klasztoru i Parafii św. Faustyny przyjdą o 15.30.

11. W sobotę kolejny dzień objawień fatimskich. O 17.30 Rodzina Fatimska zaprasza na różaniec. Po nim będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła.

12. Konwersacyjna grupa języka angielskiego zaprasza na nieodpłatne lekcje doskonalące umiejętności językowe w soboty o 10.00 do salki w kościele (wejście od zakrystii).

13. Dziękuję organizatorom oraz uczestnikom spotkania lednickiego, które miało miejsce w ubiegłą sobotę w naszym kościele.

14. Dziękuję za ofiary na przystrojenie ołtarza składane do skarbony pod chórem.