UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15 sierpnia 2021 roku

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 spowiedź św.

5. W czwartek nabożeństwo rocznicy objawień fatimskich o 17.30. Rozpoczniemy różańcem przed figurą Matki Bożej a następnie pójdziemy w procesji. Prosimy zabrać świece. O prowadzenie modlitwy i niesienie figury Matki Bożej proszę pieszych pielgrzymów jasnogórskich i lektorów świeckich. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 19.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

6. W piątek o 8.30 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy.

7. W przyszłą niedzielę o 12.00 Msza św. dziękczynna za zebrane plony.

8. Organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Warszawy „Śladami Kardynała Wyszyńskiego” z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej w dniach 11-12.09.2021r. Wyjazd o 4.45 z Wszednia i o 5.00 z Mogilna. Osoby, które się zapisały prosimy o uzupełnienie danych do ubezpieczenia w biurze parafialnym.

9. Organizujemy wyjazd do Gniezna, aby dziękować za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Siostry Róży Czackiej w dniu 18.09.2021r. Wyjazd sprzed klasztoru w Mogilnie o 10.00. Przejazd bezpłatny. Zapisy w biurze parafialnym.

10. Bracia Franciszkanie z Pakości zapraszają dziś na Mszę św. o 12.00 oraz na pozostałe atrakcje Festynu na Kalwarii Pakoskiej. Szczegóły na plakacie.

11. Dziękuję za ofiary przeznaczone na montaż monitoringu terenu kościoła. Składamy też serdeczne Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę na konto parafialne.

12. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy błogosławionego czasu odpoczynku a pracującym przy żniwach dobrej pogody i obfitych plonów.

13. Dziękujemy Ojcu Diakonowi Wojciechowi Kasprowiczowi za podzielenie się radością głoszenia Słowa Bożego i życzymy błogosławionego czasu przeżywania służby związanej z przyjęciem święceń diakonatu i owocnego przygotowania do zbliżającego się majowego terminu przyjęcia święceń kapłańskich.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Jerzy Lewandowski, śp. Janusz Grześkowiak, śp. Wioletta Losik, śp. Bogdan Sołtysiak – pogrzeb w poniedziałek o 12.30, śp. Izabela Bobro – pogrzeb we wtorek o 11.00. Wieczny odpoczynek…

PIELGRZYMKA DO WARSZAWY

Parafie Świętego Andrzeja Boboli we Wszedniu i MBNP W Mogilnie organizują dwudniową pielgrzymkę do Warszawy z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej
w dniach 11-12.09.202r.
„ Śladami Kardynała Wyszyńskiego”.

Program:

11.09.2021

4.45 wyjazd z Wszednia

5.00 wyjazd z Mogilna

9.00 – 11.00 sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli ( zwiedzanie )

12.00 – 14.00 zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego

15.00 przejazd do Lasek

17.00 -18.00 dojazd na nocleg -obiadokolacja

12.09.2021.

8.00 Śniadanie

9.00 wyjazd do Warszawskich Łazienek

11.30 przejazd do Wilanowa, obok świątyni opatrzności Bożej

15.00 zwiedzanie Warszawskiej Starówki z Katedrą Świętego Jana

17.00 wyjazd z Warszawy

18.00 obiadokolacja w Restauracji Pod Bażantem

Przyjazd do Mogilna około 23.00.

Koszt 260 zł od osoby obejmuje: zakwaterowanie, posiłki, ubezpieczenie, bilety wstępu, transport. Zapisy w biurze parafialnym.

*(Ze względu na sytuacje epidemiologiczna, pielgrzymka może być przełożona na inny termin lub rozwiązana ze względu na wprowadzane obostrzenia)

Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!