UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31 maja 2020 roku

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres Wielkanocy. W naszej parafii dziś dzień I Komunii św. Do Stołu Pańskiego podczas Mszy św. o 10.00 przystąpi 22 dzieci. Otoczmy ich naszą modlitwą. Zapraszamy dzieci komunijne do uczestniczenia w Białym Tygodniu podczas Mszy św. o 18.00. W poniedziałek będzie to modlitwa za rodziców; we wtorek za chrzestnych; w środę za rodzeństwo; w czwartek za babcie i dziadków; w piątek za katechetów i nauczycieli; w sobotę za wszystkich krewnych.

2. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 8.00, 11.00 i 18.00.

3. Jutro Dzień Dziecka. Módlmy się o czyste i dobre serca dla dzieci i o ich duchowy wzrost.

4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Sercu Pana Jezusa codziennie o 17.45.

5. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 z modlitwą różańcową i 17.30 w łączności z nabożeństwem czerwcowym.

6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dzień modlitwy o świętość powołanych. Adoracja od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

7. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od 15.00 do 16.00.

8. W pierwszą sobotę po Mszy Św. o 8.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Chorych w ich domach, po potwierdzeniu chęci przyjęcia kapłana, odwiedzimy od 9.00.

9. W sobotę przypada 10. rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez Jego wstawiennictwo będziemy prosili o sprawiedliwość i mądrość władzy w naszej Ojczyźnie.

10. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia kończy się czas Spowiedzi św. i Komunii św. wielkanocnej.

11. Sakrament bierzmowania będzie udzielony kandydatom w sobotę 13.06.2020 o 10.00 (zmiana). Spotkanie formacyjne będzie w poniedziałek 1 czerwca o 19.00 w kościele.

12.Organizujemy czuwanie młodych w ramach spotkań LEDNICA 2000. Mszę św., modlitwy i radość wspólnoty będziemy przeżywać w sobotę 6.06.2020r. o 11.00. Spotkanie zakończy się Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Chętni, którzy chcą zakupić tegoroczny symbol spotkania-szkaplerz lednicki, prosimy o wpłatę 12 zł w biurze do wtorku 2.06.2020r.

13. Zarządzeniem władz państwowych zostały zniesione dotychczasowe limity liczby uczestników liturgii. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele.

14. Z dniem 1 czerwca 2020 r., Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski znosi udzieloną wszystkim wiernym Archidiecezji Gnieźnieńskiej dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.

15. Konwersacyjna grupa języka angielskiego zaprasza na nieodpłatne lekcje doskonalące umiejętności językowe w soboty o 10.00 do salki w kościele (wejście od zakrystii).

16. Pożegnaliśmy śp. Waldemara Pilarskiego. Wieczny odpoczynek…