V Niedziela Wielkanocna – 7 maja 2023 r.

1. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski. Będziemy prosić o powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, by były liczne, godne i święte.
  2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o godz. 8.30. Po nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.
  3. Kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy do kościoła na Mszę św., nabożeństwo majowe i spotkanie we wtorek o 18.00.
  4. Próba śpiewu dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w środę o 16.30.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  6. Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy w piątek o 8.30.
  7. W sobotę, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Wobec ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13.05.1981r., wpatrujmy się w jego święte życie i jak On zawierzmy siebie Maryi. Różaniec przy grocie i procesja ze świecami z litanią loretańską o 17.30. O prowadzenie modlitwy proszę Róże Żywego Różańca.
  8. W przyszłą niedzielę parafia we Wszedniu przeżywa odpust ku czci św. Andrzeja Boboli. Suma o 12.00. Zapraszamy.
  9. W maju gromadzimy się na Eucharystii i na majowym nabożeństwie w poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, sobotę po Mszy św. o 18.00, czyli o 18.30. W środy i w niedziele o 17.30.
  10. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA wraz z naszą parafią zapraszają na „Rowerowe Majowe”. Najbliższy wyjazd do Strzelec w piątek 12 maja o godz. 17.00 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie. Trasa liczy 11.5 km. Nabożeństwo rozpocznie się ok. godz. 18.00. Szczegóły wyjazdów na plakacie oraz profilu facebook’owym Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA i parafii MBNP w Mogilnie.
  11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes w terminie: 20-23.07.2023r. Cena: 2.155 PLN. Wylot z lotniska Kraków-Balice. Zapisy z wpłatą 1100 PLN w biurze parafialnym. Ze strony parafii można pobrać kwestionariusze osobowe do wypełnienia.
  12. Kolejną propozycją jest pielgrzymka do Hiszpanii w dniach 5-12.09.2023r. Cena: 3.350 PLN. Zakwaterowanie będzie w jednym miejscu: Lloret de Mar. Stamtąd będziemy zwiedzać Barcelonę i okoliczne sanktuaria. Zapisy w biurze parafialnym. Szczegóły na plakatach i na stronie parafialnej.
  13. Trwa nabór do Przedszkola OCHRONKA im. bł. Edmunda Bojanowskiego, prowadzonego przez Siostry Służebniczki, które zapewnia opiekę nad dziećmi od 2.5 do 6 lat w rodzinnej atmosferze małej grupy. Szczegóły pod tel. 607 366 493 albo w siedzibie przedszkola przy Rynku.
  14. Osoby, pragnące poszerzyć wiedzę religijną zapraszamy na zajęcia w Prymasowskim Studium Teologiczno – Pastoralnym w Gnieźnie. Wykłady są w jedną sobotę w miesiącu. Szczegóły na stronie: https://archidiecezja.pl/instytucje/prymasowskie-studium-teologiczno-pastoralne/
  15. Przypominamy o Komunii i spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy do uczestnictwa w codziennej Mszy św., przez które wzrasta nasza miłość do Najświętszej Eucharystii.
  16. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Zborowską. Wieczny odpoczynek…

MOGILNO, 7.05.2023.