V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni oraz zwyczaj zasłaniania krzyży.
  2. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje. Nauki podczas Mszy św. głosi o. Ireneusz Narutowicz, Gwardian z mogileńskiego klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów. W poniedziałek i we wtorek Msze św. z naukami o 9.00 i 18.00. W poniedziałek będzie wprowadzenie do naszej parafii relikwii św. Ojca Pio i bł. Honorata Koźmińskiego.
  3. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. W środę po Mszy św. o 18.00 na plebanii odbędzie się zebranie Rady Parafialnej.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  6. Spowiedź św. przedświąteczna z udziałem kapłanów dekanatu mogileńskiego daje nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana. W piątek okazja do spowiedzi św. będzie od 10.00 do 11.00; od 15.30 do 16.30; od 19.00 do 19.30. Zachęcajmy się wzajemnie do skorzystania z daru sakramentalnej spowiedzi św.
  7. Dziś wieczorem o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, natomiast w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie tylko o 17.00. Pantomimiczne przedstawienie Drogi Krzyżowej zaprezentują chórzyści z Chórku Parafialnego „Gloria”.
  8. Chorych z Sakramentami św. odwiedzimy w sobotę od 9.00.
  9. Dziękujemy za włączenie się w akcję „Jałmużna postna”. Zebrane ofiary przyniesiemy w procesji z darami podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek i przekażemy na cele charytatywne.
  10. Do skarbon przy wyjściach z kościoła zbieramy teraz ofiary na kwiaty i na dekoracje symbolicznego Grobu Pańskiego oraz ciemnicy.
  11. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego.
  12. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą o 10.30 pójdziemy w procesji z palmami. Przynieśmy do poświęcenia palmy, które symbolizują naszą przynależność do Chrystusa Króla. Będzie też można nabyć palmy przed Mszą św. rozprowadzane przez chórzystów „Glorii”
  13. „Szkoła artystyczna U Pana Boga za Piecem” we Wszedniu, zaprasza na koncert wiosenny w środę 20.03.2024r. do sali wiejskiej we Wszedniu. O 17.00 – w wykonaniu dzieci oraz przez starszych i chór o 17.30. W czasie koncertu, będzie można wesprzeć hospicjum dziecięce prowadzone przez siostrę Michaelę Rak na Litwie. Uczniowie i nauczyciele serdecznie zapraszają.
  14. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności: śp. Sławomir Gajda, śp. Halina Gałczyńska, której pogrzeb będzie w poniedziałek o 13.00 oraz śp. Helena Ostrowska – pogrzeb we wtorek o 13.00. Wieczny odpoczynek …

Mogilno, 17.03.2024r.