V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

1. Od dziś zmienia się charakter Wielkiego Postu. Dotychczas było wezwanie do nawrócenia i pokuty a teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej. Zachęcamy do udziału w Drodze krzyżowej w piątek o 15.30 dla dzieci i o 17.30 dla wszystkich oraz w Gorzkich żalach w niedzielę o 17.30.
  2. Od poniedziałku do soboty w dekanacie mogileńskim będzie czas spowiedzi wielkopostnej. W naszej parafii kapłani dekanalni spowiadać będą w piątek: I tura: 10.00 – 11.00; II tura: 15.30 – 16.30; III tura o 19.00. Co 15 minut będzie Komunia św. Znajdźmy czas na spotkanie z Miłosiernym Panem i przygotujmy nasze serca na radosny obchód Zmartwychwstania Pańskiego.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 8.30 i 17.30. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi o 10.30.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. W piątek Róże Różańcowe zapraszają do wspólnej modlitwy po Mszy św. o 8.00.
  6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Matczynej opiece NMP polecimy całą naszą codzienność podczas nabożeństwa o godz. 8.30.
  7. Chorych w ich domach odwiedzimy z sakramentami św. wg stałej listy w sobotę od 9.00. Prosimy opiekunów o zgłoszenie tych chorych, którzy już dawno nie korzystali z sakramentów św. Chcemy zapewnić im możliwość wypełnienia przykazania kościelnego, które mówi, aby raz w roku spowiadać się i w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Zgłoszenia w biurze lub w zakrystii.
  8. Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Podczas każdej Mszy św. pobłogosławimy palmy, które będą przypominały wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.
  9. Chórzyści z parafialnego chórku „Gloria” będą rozprowadzać palmy do poświęcenia w przyszłą niedzielę przed każdą Mszą św. Ofiary przeznaczone będą na zakup sprzętu muzycznego.
  10. Za tydzień po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty oraz dekorację grobu pańskiego i ciemnicy. Proszę członków Żywego Różańca i Radnych Parafialnych o kwestowanie.
  11. Trwa kurs przedmałżeński. Spotkania są w niedziele o 15.00 w salce w kościele.
  12. Szkoła Artystyczna „U Pana Boga Za Piecem” zaprasza na Koncert Pasyjny, który odbędzie się w sobotę 01.04.2023 w Kościele pw. św. Andrzeja Boboli we Wszedniu o godz. 16.00. Usłyszymy utwory muzyki klasycznej w wokalno-instrumentalnych aranżacjach na śpiew i skrzypce. Wystąpią Natalia Karolak – sopran, Santa Stirvina – skrzypce. Serdecznie zapraszamy!
  13. Kino „Wawrzyn” w Mogilnie zaprasza na film pt. „Opiekun”, który opowiada o niezwykłym działaniu w życiu wierzących św. Józefa, Oblubieńca NMP. Seanse będą w dniach od 31.03 do 2.04.2023r. o 15.00. Cena biletu: 12 zł. Serdecznie zapraszamy!
  14. Do kin wszedł także film o kradzieży srebrnego relikwiarza św. Wojciecha z katedry gnieźnieńskiej pt.: „Święty”. Zapraszamy na seanse do kin!
  15. Parafia MBNP w Mogilnie zaprasza na autokarową pielgrzymkę do sanktuariów we Francji w terminie 08-17.07.2023. Koszt to 3880 PLN i 130 Euro. Zapisy w biurze parafii. Pierwsza rata w wysokości 900 zł płatna wraz ze zgłoszeniem. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

Mogilno, 26.03.2023r.