VI Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2024 r.

1. W miesiącu maju razem z Maryją chcemy prosić Pana Boga o siły do realizacji misji bycia świadkiem Jego nieskończonej miłości i dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o 17.30 a w czwartki o 18.30. Zaraz po zakończonym nabożeństwie będzie Msza św.
  2. W tym tygodniu zanosimy błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych.
  3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nowenna do MBNP tylko o 8.30 O17.30 nabożeństwo majowe. Po nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. W czwartek nabożeństwo majowe o 18.30 a następnie do 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie spowiedź św.
  5. W piątek po Mszy św. o 8.00 członkowie Żywego Różańca zapraszają do wspólnej modlitwy. Zapraszamy osoby chętne do dołączenia do wspólnoty różańcowej w naszej parafii.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a w najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu w dniach 31.05-02.06.2024. Koszt: 550 zł od osoby. Zapisy w biurze parafialnym.
  8. Pielgrzymi udający się do Bari, proszeni są o uiszczenie ostatniej raty oraz 65 Euro.
  9. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza na „Rowerowe Majowe”. W majowe piątki odwiedzamy kapliczki Matki Bożej w okolicach Mogilna, przy których odprawiamy Nabożeństwo Majowe. Wyjazd sprzed kościoła o 18.30. Szczegóły wyjazdów na plakacie oraz profilu facebook’owym Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA.
  10. Dziękujemy czcicielom MBNP z parafii pw. św. Faustyny i z parafii Farnej w Mogilnie za trwające prace przy odnawianiu groty Matki Bożej Fatimskiej i ufundowanie nowego oświetlenia w grocie.
  11. Za tydzień przed kościołem zbierać będziemy ofiary na cele remontowe. Planujemy wymianę bocznych drzwi oraz ławek w kaplicy cmentarnej. Proszę członków Żywego Różańca i radnych parafialnych o przeprowadzenie zbiórki.
  12. Szkoła Artystyczna U Pana Boga za Piecem we Wszedniu, zaprasza na koncert, który odbędzie się w sobotę 18.05.2024r. o 16.30. w Dworku Zdziechowskich w Słaboszewku pod hasłem „Tylko ważne Piosenki”. Wystąpią: Natalia Karolak – wokal i Santa Stirvina – skrzypce. Przy organizacji koncertu wykorzystano pedagogiczną metodę klasy odwróconej: w czasie koncertu wystąpią nauczyciele, a uczniowie zajmą się jego organizacją. Zapraszamy bardzo serdecznie.

Mogilno, 5.05.2024r.