VII Niedziela Wielkanocna   1.VI.2014r.

1. Dzisiaj Kościół obchodzi Uroczystość Wniebowstąpienia Chrystusa. To po 40 dniach, od swego Zmartwychwstania Jezus uroczyście wstępuje do Ojca w niebie.
  2. W środę 4.VI o godz. 18:00 Ks. biskup Bogdan Wojtuś, udzieli młodzieży klas III gimnazjum Sakramentu Bierzmowania.
  3. Dlatego młodzież ta oraz świadkowie z rodzicami przystąpią do Sakramentu Pokuty, czyli do Spowiedzi św. we wtorek 3.VI o godz. 17:00.
  4. W środę również w dniu naszej ukochanej Matki Nieustającej Pomocy odprawimy tylko jedną nowennę i to rano o godz. 8:30. Zaś od 9:00 – 12:00 adoracja Najśw. Sakramentu i o godz. 12:00 Msza św. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 11:00 – 12:00.
  5. W piątek przypada I piątek miesiąca, dlatego od godz. 15:00 Spowiedź dla dzieci i młodzieży.
  6. W sobotę o godz. 8:30 odmówimy różaniec z „Wymieniankami” w intencji naszych drogich zmarłych.
  7. Zaś w sobotę 7.VI odwiedzimy naszych chorych w ich domach ze Spowiedzią i Komunią św.
  8. Kochani również w sobotę 7.VI, Ks. Arcybiskup Wojciech Polak – Prymas Polski o godz. 12:00 w Gnieźnie, w Katedrze, odprawi swą uroczystą Mszę św. – będzie to tzw. „ingres” Ks. Prymasa, czyli urzędowe objęcie naszej Archidiecezji. Módlmy się o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla naszego nowego Ordynariusza.
  9. Dzisiaj przypada 1.VI, dlatego od dzisiaj przez cały czerwiec, odprawiać będziemy nabożeństwa do Najśw. Serca Pana Jezusa. W dni powszednie o godz. 18:30, zaś w niedzielę i święta o godz. 17:30. Dlatego dzisiaj na godz. 17:30 zapraszam na pierwsze nabożeństwo czerwcowe.