WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 16 maja 2021 roku

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

2. Przez cały maj codziennie o godz. 18.30 a w środy i w niedziele o 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe.

3. Nowenna do MBNP w środę o 8.30 i 17.30 z nabożeństwem majowym. Po porannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek od 19.00 do 20.00. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do Komunii św. i wielkanocnej spowiedzi.

5. Trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, aby w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty.

6. W niedzielę 30 maja dzieci z naszej parafii będą przeżywać dzień I Komunii św. Msze św. z udzieleniem Sakramentu Eucharystii będą o 10.00 i 12.00. W związku z ograniczeniami ilości osób uczestniczących w liturgii proszę wiernych o uczestniczenie tego dnia w niedzielnej Eucharystii podczas pozostałych godzin. Za zmiany i utrudnienia przepraszamy.

7. Proszę o przestrzeganie dystansu 1,5m i kolejności w przyjmowaniu Komunii św. Najpierw podchodzą przyjmujący na rękę. Jeśli jest dwóch rozdzielających, przed ołtarzem kapłan rozdziela na rękę a w bocznej nawie – tradycyjnie. Do kościoła mogą wejść 74 osoby. Pozostali stojący przed kościołem proszeni są o zachowanie dystansu min. 1.5 metra.

8. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza na „ROWEROWE MAJOWE”. W najbliższy piątek pojedziemy do Wszednia, gdzie przy grocie koło kościoła odprawimy nabożeństwo majowe. Wyjazd o godz. 18.30 sprzed naszego kościoła. Nabożeństwo odbędzie się o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich; dorosłych i dzieci a w szczególności całe rodziny. Szczegóły na facebook’owym profilu stowarzyszenia.

9. Zainteresowanych wsparciem oferowanym przez Dzienny Domu Pobytu „Radość Życia” – II edycja” w formie stacjonarnej oraz w domu prosimy o kontakt z Biurem Parafialnym – tel.: 502 510 567.

10. Dziękujemy za ofiary z drugiej niedzieli miesiąca przeznaczone na trwający remont pomieszczeń przyszłego Klubu Malucha oraz schodów do biura parafialnego i plebanii.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Danuta Kwiatkowska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych.