Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023 r.

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podążajmy ku Niebu za Jezusem Chrystusem.
  2. Próba dla dzieci komunijnych – we wtorek i w czwartek o 17.00; próba śpiewu w środę o 16.30. Spowiedź św. dla dzieci będzie w sobotę o 10.00.
  3. W niedzielę o 10.00 Msza św. z udzieleniem I Komunii św.. Módlmy się za dzieci i ich rodziny, aby ten dzień był czasem wielkiej radości ze spotkania z Panem Jezusem w Eucharystii.
  4. W środę gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tylko o 8.30. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Spowiedź św. o 10.30.
  5. W najbliższą środę modlimy się za Kościół w Chinach. Prośmy Boga, aby chrześcijanie w Chinach mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 19.00. W tym czasie spowiedź św.
  7. Róże różańcowe zapraszają na wspólną modlitwę w piątek po Mszy św. o 8.00.
  8. W piątek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach. Podczas Eucharystii o 18.00 będziemy szczególnie modlić się za matki, które utraciły swoje dzieci.
  9. Za tydzień, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez specjalną nowennę, odmawianą w łączności z nabożeństwem majowym.
  10. Nabożeństwa majowe: codziennie o 18.30 a w środy i niedziele o 17.30.
  11.  Zapraszamy na „Rowerowe Majowe” do Czarnotula w piątek 26 maja. Wyjazd o 18.15 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie. Trasa liczy 6.5 km. Szczegóły wyjazdu na plakacie oraz profilu facebook’owym Stowarzyszenia Rodzin ALVIRA i parafii MBNP w Mogilnie.
  12. Organizujemy wyjazd na Spotkanie Młodych na Lednicy w sobotę 3.06.2023r. Wyruszymy autokarem o 8.00 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie. Powrót w późnych godzinach nocnych. Koszt pakietu i przejazdu: 65 zł. Zapisy w biurze i w zakrystii. Bliższe informacje u ks. Michała.
  13. Osoby, które zgłosiły swój udział w pielgrzymkach do Hiszpanii i do Lourdes proszone są o uiszczenie kolejnej raty należności: Lourdes: 1055zł; Hiszpania: 850zł.
  14. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bielicach zaprasza na Majówkę oraz Bitwę Regionów – Piknik z produktem polskim, dziś, 21 maja 2023r. od 10.00 do 18.00. W programie m.in. wystawa i sprzedaż roślin ozdobnych, wystawa maszyn, zawody, występy, zabawy dla dzieci.
  15. Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie zaprasza na III Integracyjny Piknik Rodzinny na terenie szkoły, w sobotę 27 maja od 14.00 do 18.00. W programie: grill, gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne, pomiar ciśnienia krwi i poziomu cukru.
  16. Kustosz Sanktuarium Maryjnego w Gościeszynie zaprasza na uroczystość odpustową ku czci Nawiedzenia NMP w niedzielę 28.05.2023r. o 11.30.
  17. Odeszli do Wieczności: śp. Barbara Szara, śp. Marian Marczewski, śp. Stanisław Liczmański. Wieczny odpoczynek…

MOGILNO, 21.05.2023.