WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 28 maja 2017

1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Pan Jezus po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, który oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.
  2. Dziś w naszej parafii 61 dzieci przystąpi do Stołu Pańskiego. Módlmy się za nie, aby pozostały wierne Chrystusowi Eucharystycznemu przez całe swoje życie. Uroczystość Komunii św. będzie o 10.00. Msza św. południowa będzie o 12.30.
  3. Od jutrzejszego poniedziałku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna do Ducha Świętego w łączności z majowym. Od jutra dzieci komunijne i ich rodziny przeżywać będą Biały Tydzień. Zapraszamy na Msze św. o 18.00: w poniedziałek ich rodziców; we wtorek – rodzeństwo; w środę – babcie i dziadków; w czwartek – rodziców chrzestnych; w piątek – katechetów, nauczycieli i wychowawców. Biały tydzień zakończymy modlitwą za wszystkich krewnych dzieci komunijnych. Niech wspólna modlitwa będzie wyrazem wdzięczności dzieci za osoby, które pomagają im w drodze do świętości.
  4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym. Nowenna o 8.30 a następnie adoracja; spowiedź od 11.00; o 12.00 Msza św. Nowenna o 17.30 połączona z majowym.
  5. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, które są wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie.
  6. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam dzieci, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
  7. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele w piątek o godz. 15.00. Zapraszam dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania do przeżycia Komunii św. wynagradzającej za grzechy własne i całego świata podczas Mszy św. o 18.00. W piątek nabożeństwo przebłagalne połączone z nabożeństwem czerwcowym po Mszy o 18.00.
  8. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w sobotę od 9.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie o 7.15.
  9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
    Tego dnia o 10.30 dzieci klas IV przeżywać będą 1 rocznicę I Komunii św. Z tej okazji spowiedź św. dla nich będzie w piątek od 15.00 a następnie próba od 16.00 do 16.30.
    W niedzielę 4 czerwca przeżywać będziemy też Święto Dziękczynienia. Ofiary z puszek przeznaczamy na Świątynię Opatrzności Bożej. Proszę Matki Różańcowe i radnych o kwestowanie.
  10. Organizujemy pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę za dar Eucharystii dla dzieci komunijnych, ich rodzin i wszystkich chętnych w sobotę 10.06.2017r. Wyjazd o 5.00 sprzed kościoła MBNP w Mogilnie. Powrót około 21.00. Koszt: 50 zł. Zapisy w biurze lub zakrystii.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Wieczności: śp. Zofia Walczak oraz śp. Stanisław Różański, którego pogrzeb będzie środę o 13.00. Zmarł brat ks. Prałata Eugeniusza – śp. Marek Jaworski. Pogrzeb w Wylatowie we wtorek o 12.00. O 11.00 sprzed kościoła wyjedzie na uroczystość pogrzebową bezpłatny autokar. Wieczny odpoczynek…