X Niedziela Zwykła – 11 czerwca 2023 r.

1. Dziś dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św. podczas Mszy św o 10.30 podziękują za radość spotykania się z Panem Jezusem. Otoczmy ich naszą modlitwą i troską o wierne trwanie przy Eucharystii.
  2. Trwa oktawa Bożego Ciała. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo czerwcowe i procesja po Mszy św. o 10.30, czyli o 11.30; w poniedziałek o 18.30 a we wtorek i w środę o 17.30. We wtorek z okazji kolejnego dnia objawień fatimskich o 17.30 przy grocie Matki Bożej odmówimy różaniec a następnie pójdziemy w procesji Eucharystycznej. O prowadzenie różańca proszę Stowarzyszenie Rodzin Alvira. Zapraszamy dzieci komunijne i dziewczynki sypiące kwiatki. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w naszej wspólnotowej modlitwie!
  3. Podczas nabożeństw w Oktawie Bożego Ciała śpiewamy suplikacje i modlimy się o deszcz.
  4. Stowarzyszenie Rodzin Alvira zaprasza wszystkich członków oraz osoby, które chciałyby się zaangażować w działalność stowarzyszenia na zebranie sprawozdawcze, które odbędzie się we wtorek po Mszy św. o 18.00 na plebanii.
  5. W środę Nowenna do MBNP tylko o godz. 8.30. O 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. O 10.30 spowiedź św.
  6. W czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej o 18.00 wyruszy procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. O wykonanie poszczególnych ołtarzy proszę: 1. przy figurze NSPJ – Żywy Różaniec, pensjonariuszy i personel DDP „Radość Życia”; 2. Stowarzyszenie Rodzin Alvira; 3. lektorów świeccy; 4. przy krzyżu – ministrantów i chórek „Gloria”. Radnych parafialnych proszę o prowadzenie kapłana; Żywy Różaniec o niesienie sztandaru; pana organistę, lektorów i ministrantów o przygotowanie liturgiczne uroczystości. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia obchodzimy Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na procesję wokół kościoła. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Róże Żywego Różańca zapraszają na wspólną modlitwę w piątek o 8.30.
  9. W sobotę w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  10. Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę religijną i pogłębić wiarę do skorzystania z propozycji comiesięcznych wykładów z zakresu teologii biblijnej, dogmatycznej, moralnej i innych dyscyplin. Szczegóły na plakacie oraz na stronie Prymasowskiego Studium Teologiczno-Pastoralnego.
  11. Szkoła Artystyczna u Pana Boga za Piecem organizuje warsztaty artystyczne, muzyczne i plastyczne. Zapraszamy wszystkich chętnych w dniach 28-30.06.2023r. Warsztaty będą poprzedzać uroczystość nadania imienia zaplanowaną na dzień 1.07.2023r.Szczegóły na plakatach.
  12. Tydzień temu w Dzień Dziękczynienia zebraliśmy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w wysokości: 1747,13 zł. Bóg zapłać!
  13. Dziękuję za ofiary z dzisiejszej tacy, którymi wspieramy cele remontowe w naszej parafii.
  14. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp.: Zdzisławę Leonarską i śp. Janinę Szczepaniak. Wieczny odpoczynek…

MOGILNO, 11.06.2023.