X Niedziela Zwykła – 9 czerwca 2024 r.

1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje nam zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Może warto skorzystać z okazji i przyjść na Mszę Świętą również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 8.00 i 18.00. Poranne Msze św. w tym tygodniu nie mają intencji, dlatego odprawiamy za dusze w Czyśćcu, które potrzebują naszej modlitwy. Warto przyjść i modlić się za swoich bliskich. Jeśli natomiast ktoś miałby pilną intencję, to możemy dołączyć do modlitwy za te dusze.
  2. W czerwcu poświęconym czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego wieczoru po Mszy św. o 18.00 a w niedziele o 17.30 wspólnie odmawiamy bądź śpiewamy Litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej będzie dzisiaj po Mszy świętej o 10.30.
  4. Nowenna do MBNP w środę tylko o 8.30. Po niej adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.
  5. W czwartek, 13 czerwca w trzynasty dzień miesiąca o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O prowadzenie modlitwy i procesji proszę lektorów świeckich. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do do 20.00.
  6. Tydzień temu w Dzień Dziękczynienia zebraliśmy na Świątynię Opatrzności Bożej 1429,15 zł. Za dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziękuję członkom Żywego Różańca i Radnym Parafialnym za kwestę.
  7. Zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Dziękuję za piękne świadectwo wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację Mszy św. na Rynku, procesji oraz poszczególnych dni oktawy. Dziękuję ks. wikariuszowi Michałowi, członkom Żywego Różańca, Stowarzyszeniu Rodzin Alvira, lektorom świeckim, ministrantom, chórkowi „Gloria”, panom szafarzom Eucharystii, organistom i pani kościelnej. Radnym Parafialnym dziękuję za przygotowanie ołtarza, niesienie baldachimu i prowadzenie kapłana; dzieciom komunijnym i rodzicom dzieci sypiących kwiatki i samym dziewczynkom, które pięknie dekorowały kwiatkami drogę Panu Jezusowi. Osobne podziękowania kieruję do Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie, Straży Miejskiej za organizację ruchu na parkingu i ulicach podczas Mszy św. i procesji; orkiestrze dętej z Mogilna za uświetnienie uroczystości; Mogileńskiemu Domowi Kultury za nagłośnienie; Zarządowi Hali Sportowej w Mogilnie za udostępnienie sceny; Zakładowi Pogrzebowemu „Całew” za namiot i ławki. Gorliwe zaangażowanie wszystkich w organizację i przeżywanie Uroczystości Bożego Ciała daje nadzieję, że wiara w rzeczywistą obecność Boga w Eucharystii nie zostanie przysłonięta postępującą w naszej Ojczyźnie sekularyzacją i nadal będzie kształtować nasze oddanie się Bogu w codzienności.
  8. Dziś druga niedziela miesiąca. Ofiarami do puszek wspieramy plany remontowe m.in.: zamówione nowe drzwi boczne oraz ławki do kaplicy cmentarnej. Bóg zapłać.
  9. Uroczystość odpustowa ku czci MBNP będzie w niedzielę 23.06.2024r. o 12.00. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. dr hab. Mieczysław Polak.
  10. Zachęcamy do udziału w dzisiejszych wyborach i módlmy się o dobrych parlamentarzystów, którzy będą decydować o kształcie materialnym i duchowym nie tylko naszej Ojczyzny ale i całej Europy.
  11. Szkoła Artystyczna U Pana Boga za Piecem we Wszedniu zaprasza uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły na uroczysty koncert, na zakończenie roku szkolnego 2023/24.
    Koncert odbędzie się w środę 12.06 w sali wiejskiej we Wszedniu. Wydarzenie rozpocznie się o godz.: 16.00
    Szkoła informuje jednocześnie, że uruchamia nabór na kolejny rok szkolny tj.: 2024/25. Przesłuchania dla kandydatów poszczególnych kursów odbędą się 19.06.2024. Szczegóły na fb szkoły.

Mogilno, 9.06.2024r.