XI Niedziela Zwykła – 18 czerwca 2023 r.

1. Trwa czerwiec – miesiąc modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe do naszego kościoła po Mszy św. o 18.00 a w środy i w niedziele o 17.30.
  2. We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Starajmy się przynieść uchodźcom ulgę w cierpieniach, otaczając modlitwą i pomocą szczególnie braci Ukraińców.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 8.30 i 17.30 w łączności z czerwcowym. Po rannej Nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Okazja do spowiedzi o 10.30.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami, szczególnie do św. Józefa, obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej.
  6. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, powinno być ofiarowane Panu Bogu. We Mszy św. na zakończenie roku szkolnego będziemy prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszamy dzieci, Dyrekcję, Grono pedagogiczne i wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie na uroczystą Mszę św. z poświęceniem nowego sztandaru szkoły w piątek o 9.00. Spowiedź św. dla dzieci przed zakończeniem roku szkolnego będzie w czwartek od 15.00 do 16.00. Rozpocznijmy wakacje z czystymi sercami!
  7. W przyszłą niedzielę 25.06.2023r. Zapraszamy na odpust ku czci MBNP, naszej Patronki. Sumę  o godz. 12:00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Sławomir Rydz, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Żninie. Proszę o przygotowanie oprawy Mszy św. i procesji: radnych o niesienie baldachimu i prowadzenie kapłana; Róże Różańcowe o niesienie sztandaru. Zapraszam dzieci sypiące kwiatki.
  8. Klub Malucha „Radość Życia”, działający przy naszej parafii zaprasza na Piknik Rodzinny, który odbędzie się 25.06.2023r. (w niedzielę odpustu parafialnego) w godzinach od 13.30 do 15.30 na placu przed plebanią. W programie między innymi: wspólne zabawy rodziców z dziećmi prowadzone przez animatorów, malowanie farbami na folii, rysowanie kredą, wata cukrowa,
    SŁODKI POCZĘSTUNEK. ZAPRASZAMY DZIECI I RODZICÓW Z MAŁYMI DZIEĆMI!
  9. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała i oktawy: ks. Michałowi, służbie liturgicznej i organistom, lektorom świeckim, szafarzom Eucharystii, pani zakrystiance, chórkowi „Gloria”, Radnym Parafialnym, Różom Różańcowym, noszącym sztandar i feretron, Stowarzyszeniu Rodzin „Alvira”, paniom katechetkom: Marii i Jolancie, dzieciom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, wykonawcom ołtarzy eucharystycznych, ofiarodawcom kwiatów i brzózek; wszystkim uczestnikom, czcicielom Najświętszej Eucharystii!
  10.  Parafia pw. św. Faustyny w Mogilnie organizuje wyjazd do Pragi w dniach od 16-19.08.2023r. Zapisy w biurze parafii pw św. Faustyny do końca czerwca 2023r. Szczegóły na plakacie.
  11.  W dniach od 28-30.06.2023r. Szkoła Artystyczna U Pana Boga Za Piecem we Wszedniu organizuje warsztaty artystyczne, muzyczne, taneczne i plastyczne. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać swój talent i pasję. Warsztaty będą poprzedzać uroczystość nadania szkole imienia, którą zaplanowano w dniu 01.07.2023. Szczegółowe informacje na plakacie.
  12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Wróblewskiego i śp. Halinę Bajgrowicz. W poniedziałek o 12.00 będzie się pogrzeb śp. Wandy Hertig-Mindykowskiej. Wieczny odpoczynek…

MOGILNO, 18.06.2023.